Reklamı Geç

Korcan Çelikay 'Beşiktaş'ı Yeneceğiz'

Korcan Çelikay 'Beşiktaş'ı Yeneceğiz'
Bu içerik 1164 kez okundu.

Ankaragücü kaptanlarından Korcan Çelikay, Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programına soruları yanıtladı.

Korcan Ankaragücü'nünü 12 haftalık performansını ve kişisel hedefleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

“Ankaragücü bir diriliş yaşadı” diyen Çelikay, Beşiktaş ile oynayacakları maça değindi ve hedefin 3 puan olduğunu vurguladı.

“Ankaragücü bir diriliş yaşadı”

2 sene öncesine gitmem gerekiyor. 2 sene önce devre arasında gelmiştim. Yine şampiyonluğa oynayan bir takım vardı. TFF 1. Lig’e çıktı. Daha sonra yine başarılı olduk ve Süper Lig’e çıktık. Ben de Ankaragücü’ndeyim. Kısa sürede böyle başarılar yakaladık. Ankaragücü gibi bir kulüpte olmaktan mutluyum. Artık yeniden bir diriliş yaşadık.

“Milli aralar bizi olumsuz etkilemiyor”

Milli aralar yüklemeyle geçiyor. Günde çift antrenman yapıyoruz. Normal maç haftasında yapamayacağımız antrenmanlar yapıyoruz. Bu hafta da öyle oldu. Beşiktaş maçı haftasında normale döneceğiz. Milli arada biz yoğun çalışıyoruz. Bu da çok faydalı oluyor. Bir düzen, tempo tutturuluyor. O boşlukta belki takımlar bir konsantrasyon kaybı yaşıyor. Bizim için şu ana kadar öyle olmadı. Öyle olmaz diye düşünüyorum.

“Beşiktaş’ı yenmek istiyoruz”

Şu anda Süper Lig’deyiz ve ilk hedef kalıcı olmaktı. Şu anki gidişatımız bunu gösteriyor. Ligi ne kadar yukarıda bitirebilirsek o kadar iyi olacak. Şu anki gidişattan memnunuz. Son maç haricinde bir serimiz var. Önümüzde bir Beşiktaş maçı var. İyi bir performans sergilemek ve Beşiktaş’ı yenmek istiyoruz.

“Beşiktaş maçı çok özel bir maç değil”

Beşiktaş maçına farklı bir konsantrasyonumuz yok. Her maç önemli. Beşiktaş ya da Fenerbahçe maçını da kazandığımızda 3 puan alıyoruz, diğer maçları kazanınca da 3 puan alıyoruz. Günümüzde büyük takımları ayırt ediyorlar. Son zamanlarda Anadolu takımlarından da şampiyonlar çıktı. Bunlar olabiliyor. Beşiktaş maçı çok özel bir maç değil. Elbette kaliteli takımlar var ama biz maç ayırmıyoruz. Her maça konsantre olmaya çalışıyoruz. Biz yine normal bir şekilde sahaya çıkacağız.

“İsmail Kartal sıcak bir insandır”

İsmail Kartal dışarıdan sıcak görünmez ama onunla çalıştığınızda anlarsınız. İşini iyi yapıyor. Sıcak bir insandır. Günde çifte antrenmanla pestilimizi çıkarıyor (gülerek) ama neticesini alıyoruz. Faydasını görüyoruz. Normalde futbolcular sitem eder ama bize katkı veriyor. Biz hoca ne derse onu yapıyoruz. Aklımızda bir soru işareti yok. Hocamızla aramızda iyi bir iletişim var.

“Aynı kalite yerli oyuncu varsa yabancı mantıklı gelmiyor”

Süper Lig’de kalitenin artması için yetenekli oyunculara ihtiyacımız var. Özellikle kulüplerin kendi altyapılarından oyuncular mutlaka çıkmalı. Sınırlı sayıda Türk oyuncu oynatabilir hale geldik. Milli takım da elbette bundan etkilenecektir. Kaliteli oyuncu, yerli de olabilir yabancı da. Ama eğer aynı kalitede yerli oyuncu varken yabancı kullanmak bana mantıklı gelmiyor.

Beğendiğim kaleciler elbette var. Ama kaleciliğin bir standardı yok. Çok iyi bir kaleci hata yapabilir. Ben genç kalecileri daha çok önemsiyorum. Süper Lig düzeyinde bakacak olursak Harun Tekin’i Bursaspor’dan beri beğeniyorum. Bizim kalecimiz Altay Bayındır var. Onun da geleceği parlak. İyi yerlere geleceğine inanıyorum.

2. Lig’de oynadığımızda da taraftarlarımız maça geliyordu, şu anda da geliyor. Bizim emeğimiz ne kadar varsa onların emeği daha fazladır. Her şartta kulübü destekliyor. Taraftarlarımızın emeği çok büyük. Onlar iyi ki varlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Bizi desteklemeye devam etsinler.

ankaragücü korcan çelikay
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bursaspor'da  Pankartlı Protesto
Bursaspor'da Pankartlı Protesto
Abdurrahim Albayrak'a Bakanlıktan Garip Yalanlama
Abdurrahim Albayrak'a Bakanlıktan Garip Yalanlama
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi