Basketbol
Giriş Tarihi : 03-11-2018 18:27   Güncelleme : 03-11-2018 18:27

Burak Gören Daha Fazla Destek Bekliyor

Burak Gören Daha Fazla Destek Bekliyor

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nin 5. haftasında Gaziantep Basketbol'u 83-67 yenen Türk Telekom'un başantrenörü Burak Gören, "Bu takım daha fazla desteği hak ediyor." dedi.

Gören, Gaziantep Basketbol maçının ardından düzenlenen basın toplantısında, Türk Telekom'un Ankara'nın çok önemli bir basketbol takımı olduğunu vurgulayarak, "Bu takım iki senedir çok ciddi bir yapılanma içinde. Geçen sene 2. ligdeyken bile bugünlerin hayalini kurarak yaşadık. Ankara'da yetişmiş bir basketbol adamı olarak bu takımın taraftarlar tarafından daha fazla sahiplenilmesi ve tribünlerin dolması gerektiğini düşünüyorum. Bu takım daha fazla desteği hak ediyor." diye konuştu.
Türk Telekom'un her maçında iyi basketbol oynayan bir takım olduğunu dile getiren Gören, "Terinin son damlasına kadar mücadele eden bir takımız. Taraftarlarımızı daha kalabalık şekilde yanımızda görmek istiyoruz. O zaman daha büyük hedeflere gideceğimize inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Yoğun bir maç temposu içinde olduklarını ve 1 ay içinde 10 maç yaptıklarını hatırlatan Gören, şunları söyledi:

"Bu takım bu tempoda inanılmaz işler yapıyor. Gaziantep Basketbol, ligin çok diddi ve organize takımlarından biri. Rotasyonumuzun genişlemesi ve sert savunmamızla ikinci yarıda oyunu kontrol altına aldık. Böyle bir takımı yenmekten dolayı mutluyuz. Geçen hafta ligde aldığımız yenilginin telafisi açısından da önemliydi."