Adanaspor
Giriş Tarihi : 14-10-2018 15:29   Güncelleme : 14-10-2018 15:43

Adanaspor G.Birliği'nden Çekinmiyor

Adanaspor G.Birliği'nden Çekinmiyor

Spor Toto 1. Lig'in ilk 6 haftasında galibiyeti bulunmayan Adanaspor'da göreve geldikten sonra 2 maçta 2 galibiyet yaşayan teknik direktör Coşkun Demirbakan, "İlk hedefimiz ligde ilk 10'a girmek. İlk 10'a girdikten sonra yine bir hedef belirleyeceğiz." dedi.

Demirbakan, aldıkları iki galibiyette "futbol şansı" ve rakiplerinin kötü gününde olmasının etkileri bulunduğunu anlatarak şöyle konuştu:

Milli maçlar nedeniyle lige verilen arayı iyi değerlendirmek istediklerini belirten Demirbakan, "Milli maç arasında futbolculara mental olarak faydası olsun diye 3 gün izin verdik. Perşembe günü de çalışmalara başladık. Her şeyin başı psikoloji, onlar da ilk 6 maçta şanssız bir dönem geçirdi. Şu anda hepsinin öz güvenlerini kazandığını düşünüyorum." diye konuştu. 
Demirbakan, 20 Ekim Cumartesi günü deplasmanda karşılaşacakları Gençlerbirliği'nin 8 maçta 8 galibiyeti bulunduğunun anımsatılması ve "Önlem alacak mısınız?" sorusu üzerine, "Biz önlem almayız, Gençlerbirliği bize önlem alsın. Onlar bizi düşünsün, ben Gençlerbirliği'nin neyini düşüneyim." ifadelerini kullandı. 

Takım olma yolunda gelişme kaydettiklerini vurgulayan Demirbakan, bazı eksikleri konusunda, "Mesela rakibi eksik yakalamışız, öne oynamamız lazım, geriye oynuyoruz. Veya önde onlar fazla, başka türlü oynamamız gerekiyor ama öne oynuyorlar. Bunlar da yavaş yavaş düzeltilebilecek şeyler." şeklinde konuştu. 

Coşkun Demirbakan, takım savunmasında da zaman zaman problem yaşandığının altını çizerek, "Doğru zamanda, doğru yerde, doğru taktiği düşünememekten hatalar oldu. Onu da zamanla geliştireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.