Reklamı Geç

Mustafa Tuna'dan Melih Gökçek'e Cevap Geldi

Mustafa Tuna'dan Melih Gökçek'e Cevap Geldi
Bu içerik 1235 kez okundu.

Melih Gökçek’in açıklamalarının ardından Mustafa Tuna, açıklamalarda bulundu.

AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, A Haber TV’ye röportaj verdi. Mustafa Tuna, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin gelirlerindeki artışlarla ilgili çarpıcı rakamlara dikkat çekti. Başkan Tuna, belediyenin hafriyat gelirinin aylık 30 bin Türk Lirası iken, belediyeye devrolduktan sonra ortalama 15 milyon TL'ye çıktığını söyledi. Mustafa Tuna, hafriyattaki gelir artışına dikkat çekerken, isim vermeden kendisinden önceki AKP’li eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’i eleştirdi.
Tuna’nın sözlerine Gökçek’ten yanıt gecikmedi. Gökçek sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Sn Mustafa Tuna attığı twitte ve bir TV'de yaptığı konuşmada aylık 30.000 TL olan hafriyat gelirlerinin 15 milyon TL'ye ulaştığını yazarak resmen vatandaşın gözünde bizi hırsız ilân etmiş...

“Tuna'nın gelir mukayeseleri külliyen yalandır... Hafriyat işi dört aydan beri Büyükşehir Belediyesi ve bağlı kuruluşu Anket A.Ş. tarafından yapılmaktadır... Hafriyat paraları büyükşehir veznesine yatmaktadır hafriyat hizmeti Anket A.Ş. verilmektedir. Tuna ayda 15 milyon hafriyat gelirinden bahsetmektedir... Yani dört ayda 60 milyon gelir elde etmiş olmalıdır. Bu yılda 180 milyon demektir... Alttaki twit yorumlarına bakınca konunun böyle anlaşıldığı anlaşılmaktadır. Bu rakam Tuna'nın yalanıdır...”

“GAZETECİ SORDU BEN DE YANIT VERDİM”

Melih Gökçek’in açıklamalarının ardından Mustafa Tuna, Sonsöz gazetesine konuştu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna İmrahor Vadisi’nde yapılacak Kanal Ankara Projesinin tamamlandığını vurgulayarak, “İller Bankası’na yeni bir proje sunduk ve uluslararası kredi temini almak için başvurumuzu yaptık. Sonucu takip ediyoruz. Kredi açılınca ya da bu parayı temin ettiğimiz zaman ihaleyi yapacağız” dedi.

Melih Gökçek dönemindeki hafriyat ihalesi konusunda polemiğe girmek istemediğini vurgulayan Başkan Tuna, “Gazeteci sordu ben de yanıt verdim. Rakamlar ortada Melih Başkan ile hiçbir tartışmaya girmemek için konuyu noktalıyorum” diye konuştu.

mustafa tuna
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eljif Elmas Napoli'de
Eljif Elmas Napoli'de
Spor Ekranı
Spor Ekranı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi