Ankaragücü
Giriş Tarihi : 03-10-2018 14:23   Güncelleme : 03-10-2018 14:23

Ankaragücü'nde Söz Savunmanın

Ankaragücü'nde Söz Savunmanın

Son günlerde taraftardan büyük eleştri alan Ankaragücü'nde Başkan Mehmet Yiğiner, yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

'Ankaragücü’nün yarınları çok daha aydınlık olacak' başlıklı açıklama şöyle:

Geçtiğimiz hafta sonu Yenikent Stadyumu’nda oynadığımız Antalyaspor müsabakasını kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Karşılaşmanın stajyer hakemi 90 dakika boyunca tüm takdir haklarını rakipten yana kullanarak, maçın sonucuna etki eden üç kritik hataya sebebiyet veren bir yönetim göstermiştir.

Stajyer hakemin acemice kararlarına rağmen maçı bırakmayan ve sahada futbolun gerekliliklerini yerine getiren teknik heyet ve futbolcularımızı ortaya koydukları mücadeleden ötürü kutluyorum.

Bu maç geride kaldı. Hafta sonu deplasmanda dost ve kardeş kulübümüz Bursaspor ile karşılaşacağız. Dostluk ve kardeşliği tüm Dünya’ya örnek olan Türk futbolunun iki güzide kulübünün karşı karşıya geleceği müsabakanın seyir zevki yüksek, görsel bir şölen havasında geçeceğine inanıyor, karşılaşmadan puan ya da puanlarla ayrılacağımızı ümit ediyorum.
“Ders alınmazsa, her hata bir sonraki hatanın virüsü olur”

Türk futbolunun kanayan yarası haline gelen hakem hatalarının tekrarlanmaması ve minimize edilmesi için gerekli incelemelerin yapılması ve yeterli tedbirlerin alınması en büyük dileğimizdir.

Ankara’da maçlarımızı oynayabileceğimiz stat ile ilgili yaşanan problemlere taraftarlarımızın gösterdiği tepkiyi anlıyor, ben ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım da taraftarlarımızla aynı duygu yoğunluğunu yaşıyoruz.

Yapımı devam eden Eryaman Stadı’nı kulüp olarak biz yapmıyoruz. Biz stadı ihaleye veren kurum da değiliz, stadı yapan yüklenici firma da değiliz. Bu işi denetleme yetkisi bizde de değil.

Kamuoyunun da yakından takip ettiği üzere Eryaman Stadı Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredildi.

Kulüp olarak gerek şahsım, gerekse yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım stadın bir an önce bitirilmesi için her türlü girişimi yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Biz bu anlamda ilgili kurumlardan daha yetkili değiliz.

Bir kez daha belirtmekte yarar görüyorum,” Eryaman Stadı’nın bir an önce bitmesi için her türlü girişimi” yapıyoruz.

Takımımızın antrenman yaptığı Beştepe Tesisimizde bulunan üç sahadan biri tamamen yenilenmekte, diğer iki sahamızda takımımız antrenmanlarına devam etmektedir.

Siyasilere yapılan ziyaretlerimizin tek gündemi her zaman Ankaragücü olmuştur çünkü sorunların çözüm merci siyasi makamlardır.

Maçlarda tek gayeleri takımı desteklemek olan taraftarlarımızın yoğun şekilde aranmaları konusunda ise bu haksız uygulamanın son bulması için yetkililerle gerekli görüşmeler yapılacaktır.

Çok zor süreçlerden geçerek camia olarak hep birlikte bugünlere geldik. Türk futbolunun en önemli temel taşlarından biri olan Ankaragücü’müzün bir daha kötü gün görmemesi için samimi bir gayretle çok yoğun mesai harcıyoruz.

Kulübümüzü ayakta tutabilmek ve daha iyi yerlere taşımak için hiçbir fedakarlıktan kaçmıyoruz. Göreve gelirken ne söz verdiysek bir bir yerine getirmenin de huzuru içerisindeyiz.

Ankaragücü’nün yarınları çok daha aydınlık olacak. Taraftarlarımız ve camiamız bize güvenmeye devam etsinler, desteklerini esirgemesinler.

Mehmet YİĞİNER

MKE Ankaragücü Spor Kulübü Başkanı