Süper Lig
Giriş Tarihi : 18-09-2018 16:47   Güncelleme : 18-09-2018 16:47

Süper Lig Ekibinde Haciz Şoku

Süper Lig Ekibinde Haciz Şoku

Eski Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur'un alacakları için kulübe ihtiyati haciz konulması talebinde bulunduğu bildirildi.

Kayserispor Kulübü Başkanı Erol Bedir, yaptığı yazılı açıklamada, sarı-kırmızılıların eski başkanlarından birinin (Recep Mamur), kendi görev yaptığı dönemden kaldığını iddia ettiği alacağıyla ilgili Kayserispor'a ihtiyati haciz konulmasını istediğini, mahkemenin ise alacağın 'kesin ve delilli' olmadığını belirterek, eski başkanın talebini reddettiğini aktardı.

Eski kulüp başkanının buna rağmen alacaklarına karşılık kulübü yeniden mahkemeye verdiğine dikkati çeken Bedir, şunları kaydetti:
"Kayserispor eski kulüp başkanlarından biri, kendi görev yaptığı dönemden kaldığını iddia ettiği (2013, 2014 ve 2015 yılları) 660 bin 500 avro ve 1 milyon 980 bin liralık alacağıyla ilgili kulübümüze ihtiyati haciz konulmasını istemiş ve gerekçe olarak da Kayserispor'un ekonomik olarak kötü durumda olduğunu, haciz işlemi yapılmaz, tüm hesaplara el konulmaz ise alacağını alamayabileceğini ileri sürmüştür. Ancak mahkeme alacağının, kesin ve delilli olmadığını belirterek eski başkanın talebini reddetmiştir. Bunun üzerine ilgili kişi, alacaklı olduğunu iddia ettiği hem döviz hem de lira bazındaki alacakları için en yüksek faiz ilavesi ile ödenmesi talebiyle Kayserispor'a dava açmıştır. Davalar devam etmektedir. Kulübümüz mahkemece istenen evrak ve kayıtları temin etmeye çalışmakta ancak arşivimizin yetersiz olması nedeniyle bazı zorluklar yaşanmaktadır."

Bedir, "Bununla beraber, göreve gelmemizin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen son 2 aya kadar sözlü veya yazılı hiç gündeme gelmeyen bu alacak davası ile ilgili kulübümüz her türlü savunmayı yapacak ve 100'ün üstündeki sayıda muhatap olduğu bu tip davalarda olduğu gibi bu meselede de hakkaniyetli bir netice alacaktır." ifadelerini kullandı.