Ümraniyespor
Giriş Tarihi : 23-08-2018 09:56   Güncelleme : 23-08-2018 09:56

İsmet Taşdemir'den VAR Çıkışı

İsmet Taşdemir'den VAR Çıkışı

Ümraniyespor Teknik Direktörü İsmet Taşdemir "VAR sistemi oyuncuya ve izleyiciye eziyet olmaya başladı" dedi.

Taşdemir,  Toto Süper Lig'de uygulamaya başlanan VAR sistemi ile zaman kaybının futbolun ritmini olumsuz etkilediğini söyledi.

 Maçların televizyondan yönetilmeye başlandığını ifade eden Taşdemir, "Kurslarda da bize VAR sistemiyle alakalı eğitim vermişlerdi. O verdikleri bilgi ile şu an yapılan arasında fark var. Orada sadece orta hakem isterse kritik noktalarda başvurulacak diye söylenmişti. VAR sistemiyle orta hakemin vermediği şeylerde 2-3 tane kırmızı kart verildi. Yani çok durmaya başladı. Dünya Kupası'nda seyrettik bu kadar durmadı. Bizde çok kritik noktalarda gidilirse faydalı ama bu kadar her şeyde durağan olursa her şeyde bekletilirse futbolun ritmi bozuluyor farklı yere gidiliyor.
Çok kritik noktalarda yapılırsa sağlıklı sonuç alabiliriz. En ufak elle oynamada, faulde durdurursak ki bize kursta bu kadar duracağı söylenmemişti. Çok kritik noktalarda hakem uygun görürse penaltı, gol devreye girecek olan VAR her yerde devreye girmeye başladı. Maçın seyir zevki, içerideki oyuncu da dahil herkese eziyet gibi gelmeye başladı. Ben seyrederken eziyet duymaya başladım" şeklinde konuştu.