Fenerbahçe
Giriş Tarihi : 25-07-2018 08:47   Güncelleme : 25-07-2018 08:47

Fenerbahçe'de Büyük Tehlikeyi Ali Koç Açıkladı

Fenerbahçe'de Büyük Tehlikeyi Ali Koç Açıkladı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün bu sezon 30 milyon euro kâr edememesi durumunda Avrupa kupalarından men cezası alabileceğini söyledi.

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, FB TV'de yayınlanan programda sarı-lacivertli camiaya seslenirken önemli açıklamalarda bulundu.

Kulübün finansal tablolarının beklediklerinden kötü çıktığını belirten Ali Koç, kulübün Finansal Fair Play (FFP) kuralları kapsamında önümüzdeki sezon 30 milyon euro kar yapamaması durumunda, şampiyonluk durumunda bile gelecek sezon Avrupa kupalarına katılamama tehlikesi ile karşı karşıya olduklarını söyledi.
Ali Koç'un Finansal Fair Play (FFP) konusu ile ilgili açıklaması şöyle:

"Finansal Fair Play (FFP) konusunda 2015/2016'da en fazla -30 milyon euro zarar yapmamız gerekirken aşağı yukarı aynı yapmışız (-29.1 milyon euro). Sonraki 3 sezonda iste toplam açığımızın -30 milyon euro zarar seviyesinde kalması lazım, 2018/2019 rakamları henüz yok. Şubatta -20 milyon euroydu, -30 milyon euro zarar diyelim sezon sonunda. Bu sezon (2018/2019) 30 milyon euro karla kapatmamız lazım ki neresinden bakarsanız bakın bunu gerçekleştirmek kolay değil. Sponsorluklar, forma rekorları, fedakarlıklar, yetersiz olabilir."

"Şampiyon olsak da olamasak da bir Avrupa tehlikesi bizi bekliyor"

"Şampiyon olsak da olamasak da bir Avrupa tehlikesi bizi bekliyor. Anlaşma gereği sattığımız kadar oyuncu alabiliyoruz. Bize kızıyorlar, niye transfer yapmıyorsun diye. Medyaya da kızıyorum. Sizin bilgiye sahip olmanız lazım. Son dönemde ekonomik anlamda en iyi durumda olan takım Beşiktaş. İyi transfer planlamaları yapıyorlar. Yakında imkanlarımız doğrultusunda transfer sürprizlerimiz olabilir ama geleceğe yönelik daha fazla oyuncu transfer edeceğiz. Tecrübeli oyuncular da almamız gerekiyor, yakında sürprizlerimiz olacak umarım. Bu sene en büyük transferimiz taraftarımız. Hazırlık maçında da gördük. Bu camiayı taraftarımız yeniden ayağa kaldıracak. Evet, umutsuz bir tablo var ama arzulamak, umut etmek, hayal etmek başarmanın