Ankaraspor
Giriş Tarihi : 22-06-2018 08:49   Güncelleme : 22-06-2018 08:49

Osmanlıspor'da Kimlere Talip Var

Osmanlıspor Başkanı Sadık Dik, Trabzonspor'un Umar, Serdar, Musa ve Pinto'ya talip olduğunu söyledi.

Osmanlıspor'da Kimlere Talip Var

Osmanlıspor Başkanı Sadık Dik, Trabzonspor'un Umar, Serdar, Musa ve Pinto'ya talip olduğunu söyledi.

Takımı korumaya çalışacaklarını ama futbolcularına talip olan ekiplerden iyi bir meblağ olursa oturup değerlendirebileceklerini ifade eden Dik, "Arz ve talep meselesi bunlar. Serdar, Musa, Pinto ve Aminu Umar konusu var daha ciddi bir teklif gelmedi. Ayın 1'i itibariyle kampa gidiyoruz henüz ayrılan yok. Mustafa hoca ile anlaştık takımı biliyor, tanıyor ve hedefimiz yeniden Süper Lig'e geri dönmek" dedi.
Sadık Dik, "Belli bir bütçemiz var onu delmek istemiyoruz. Bu bir ticarettir. Aminu ya da başka oyuncu sonuçta Süper Lig'de oynamak ister tabii. Futbolcu arkadaşlar orada oynamak ister ama sözleşmemiz var. Biz onun için 10 milyon istiyoruz. Diğer takımlarda da isteyenler var sadece Trabzonspor değil yurt dışında da talipleri var. Göztepe istiyordu mesela Serdar ile Galatasaray flört ediyor. Beşiktaş'ın talebi vardı. Herkes iyi oyuncuyu almak ister. Transferi kim iyi karşılarsa ona veririz" diye konuştu. 
Serdar Gürler'in bedeli 10 milyon Euro

Serdar Gürler için ilk gün açıklama yaptıklarını kaydeden Dik, "Gerçekten çok değerli bir oyuncu. Trabzonspor'dan geldi. Önce Gençlerbirliği ardından bize geldi. Yavaş yavaş görüşmeler arttı. Serdar için 10 milyon Euro bedel belirledik" dedi.

Okay Yokuşlu'nun İspanya'ya transferini de değerlendiren Sadık Dik, "Dört büyükler dışında takımlar bu bedelleri veremez. Mesela Okay yurt dışına 6 milyon bedelle gitti. Yurt dışı takımları verebiliyor" şeklinde konuştu.

Sadık Dik sözlerini şöyle tamamladı

"Pinto'ya dört büyüklerin hepsi talip oldu. Musa Çağıran için Beşiktaş ve Trabzonspor istiyor diyebiliriz. Dört oyuncumuzla ilgi var."