Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 12-06-2018 11:10   Güncelleme : 12-06-2018 16:06

Genç Olsam Yine Başkanlık Yaparım

Gençlerbirliği’nde bir dönem başkanlık yapan Hasan Şengel: Bugün genç olsam yine başkanlık yaparım. İnşallah düştüğümüz gibi çıkmasını bileceğiz" dedi.

Genç Olsam Yine Başkanlık Yaparım

Gençlerbirliği’nde bir dönem başkanlık yapan Hasan Şengel, "Bugün genç olsam yine başkanlık yaparım. İnşallah düştüğümüz gibi çıkmasını bileceğiz" dedi.

Gençlerbirliği'nde 1974-1981 yılları arasında başkanlık yapan Hasan Şengel, kulübün düştüğü durumun kendisini üzdüğünü ancak başkent ekibinin bu durumdan birlik ve beraberlik içerisinde tekrardan hak ettiği yere çıkacağını belirtti. Gençlerbirliği'nin tekrardan Süper Lig'e çıkacağını ifade eden Şengel, kulübün sporcusu, yönetimi ve taraftarıyla Türk sporuna örnek olduğunu dile getirdi.

Hasbel kader

Gençlerbirliği'nin vefat eden 38 yıllık başkanı İlhan Cavcav'dan 1974 yılında aldığı koltuğu 1981 yılında tekrar devreden Hasan Şengel "1965 senesinde Gençlerbirliği'nde idareciydim. İlk idareciliğim 1952'den 1960 yılına kadar Yenimahalle Spor Kulübü'ndeydi. 1960'dan 1964'e kadar da Ankara Maltepe Spor Kulübü'nde başkanlık yaptım. 1974 yılında ise rahmetli İlhan Cavcav'dan başkanlığı devraldım. 1981'de görevimi devrettim" diye konuştu.
Koltuğu İlhan'a devrettim

Gençlerbirliği'nde 1981 yılına kadar başkanlık yaptığını anlatan Hasan Şengel,"Bana 3 gün hapis cezası verdiler. Bir kalecimize Sinop'ta bir doktordan araba aldık. Doktora parayı çek olarak verdik. Onun da o gün alacaklısı çıkmış. Benim parayı ona vermiş. Hapisten çıkınca "Gençlerbirliği'nin hapis yatan başkanı olmaz" dedim ve başkanlığı İlhan Cavcav'a devrettim" ifadelerini kullandı.

Kaderimizde varmış, çekeceğiz

Bugün yine genç olsam yine başkan olurdum" diyen Hasan Şengel, "Her şeyiyle örnek bir kulüp... Yönetimiyle, taraftarıyla, sporcusuyla... Bu birlik ve beraberliği kaybetmeyelim yeter. Bütün gayem o. Bugün genç olsam yine başkanlık yaparım. İnşallah düştüğümüz gibi çıkmasını bileceğiz. Çekeceğiz onu napalım. Kaderimizde varmış. Rahmetlinin adına yapılan bir senede düşmemiz beni şahsen çok üzdü" diye konuştu.

Haber: Vuslat Ay/Sabah Ankara