Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 15-05-2018 12:48   Güncelleme : 15-05-2018 13:52

G.Birliği Başkan Adayı Arda Çakmak'tan Müthiş İddialar

Gençlerbirliği Başkan Adayı Arda Çakmak takımın küme düşmesinden sonra yöneticilerin sessizliğe bürünmesine dikkat çekti.

G.Birliği Başkan Adayı Arda Çakmak'tan Müthiş İddialar

Gençlerbirliği Başkan Adayı Arda Çakmak takımın küme düşmesinden sonra yöneticilerin sessizliğe bürünmesine dikkat çekti.

TSYD Ankara Şube Lokali'nde bir basın toplantısı düzenleyen Arda Çakmak, "Başkan Murat Cavcav ile sizlerinde olduğu bir platformda takımın sorulara cevap vermek isterim. Kulübün geleceğini çok merak ediyorum. Ben olmasam da Murat Bey gelip sizin sorularınıza cevap verirse biz de aydınlanırız" dedi.
Çakmak'ın toplantıda söyledikleri şöyle:

Murat Bey ve yöneticileri, Gençlerbirliği ile ilgili planlarını, düşüncelerini merak ediyorum.

Çok üzgünüm... Gençlerbirliği 30 yıl sonra küme düştü. Bu son bağıra bağıra geldi. Biz ligin 3. haftası sonrasında yapılan basın toplantısında ağır bir tartışma yaşadık. Bu ilk uyarımızdı. Sonra istifa ettik. Bu da 2. uyarımızdı. Biz kongre yapılması için imza toplarken onlar Dikmen kahvelerinde takımın rengini bilmeyen kişileri üye kaydetti.
3. uyarımız ise başkan adaylığımızı açıklamamızdı. Ama Murat Bey ve çevresindekiler kendi bildiğini yaptı.

Murat Cavcav'ın kongrede seçilmesinde rahmetli başkanımız İlhan Cavcav'ın vasiyeti etkili oldu.

Murat Bey göreve geldiğinde kulübün hesabında 54 milyon lira vadeli, 4 milyon lira vadesiz hesapta, 14 milyon Bursaspor ve Galatasaray'dan alacak vardı. Toplam 72 milyon lira. Hiç de borcumuz yoktu. Bu sezon da 52 milyon da federasyondan geldi.

Şu anda kasada olan para ise 3 veya 4 milyon lira. Bunun için de futbolculara ödenmesi gereken mecburi ödemeler yok.

120 milyonun üzerinde bir parayı 15 ayda harcadılar. Gençlerbirliği'nin şu anda 3.5-4 milyon gideri var. 50-60 milyon çarçur edildi.

Niye Böyle oldu?

İlhan Bey'in yaşadığı dönemde Agon Mehmedi isimli bir oyuncu alındı. 150 bin euroya alındı. 3 dakika oynadı. Dakikası 50 bin auroya geldi. Böyle bir kazanç hiçbir işte yok. Sonra İngiltere 3.Lig'ne gidebildi. 

Diallo diye Fransa 2.Ligi'nden bir oyuncu aldık. 500 bin euro peşinat, 400 bin euro maaş, 100 bin euro da menajer parası ödendi... Toplam 1 milyon euro... 2 yıllık peşinatı imza atınca ödenmiş. Takım küme düştü. Göndermek istesen peşinatı almak gerek. Nasıl yapacaksın.

Elvis Manu 350 bin euro imza bedeli, 350 bin euro maaş, 10 bin euro da menajerlik parası ödenmiş.

Sukuletiç 800 bin euro maaş, 350 bin euro imza, 100 bin euro da menajerlik parası ödenmiş. Bu oyuncu geldiği takımda son 1 yılda doğru dürüst forma giymemişti. İzlemeden oynamayan oyuncuyu bu ücrete aldılar.

Jailton 500 bin euro imza, 350 bin euro maaş, 350 bin euro imza, 100 bin euro menajerlik ücreti... Bu oyuncu Çin 2.Ligi'nden alındı.

Bu oyuncuların bir kısmı biz yönetimdeyken oldu. ancak biz bunları 3-4 ay sonra öğrenebildik. 

Ömümüze bakalım

Gençlerbirliği, paraşüt parası ile birlikte Spor Toto 1.Lig'de 17 milyon gelir elde edebilir.

Bu oyuncuların gönderilmesi büyük bir külfet ortaya çıkaracak. yönetimin bu konuda çalışma yapıp yapmadığını bilmiyoruz. Ayrıca Hacettepe'ye de 1, 1.5 milyon lira aktarmak gerekiyor.

Yaklaşık 30-40 nmilyona ihtiyaç var. Gençlerbirliği açısından iyi bir durum yok. Biz göreve gelirsek kendimiz ödeyeceğiz. Borç ve hibe olarak. Ayrıca görüştüğümüz 1-2 tane sponsor var. Durum içler acısı. Geceleri uykum kaçıyor. Gençlerbirliği'nin sırtında ağır bir küfe var. Genel kurul yapılırsa göreve hazırız. Murat Bey ve yanındakile ise gene kurul yapmamak için çaba harcıyor.

3 yılda bir olağan genel kurul yapılması gerekiyor.  Genel kurulda yaptıklarının hesabını verip, yapacaklarını anlatması gerek. Onlar ise yapmamak için elinden geleni yapıyor. Kimse konuşmuyor. Adeta burun aşağı jet hızıyla gidiyoruz.

Cumhuriyet Savcılığı'na gideceğiz

Kongre yapılırsa kongre sonrasında, yapılmazsa hemen Cumhuriyet Savcılığı'na gidip  herkesin incelenmesini isteyeceğiz. Kim kredisini erken ödemiş. Kim hesabına yüklü para yatırmış. Kim yakınları adına gayrimenkul almış.

Biz dahil herkesin incelenmesini sağlayacağız. Gerekirse siyasete gideceğiz.

Çok üzülüyorum. 80-90 emekçi var. Gelecek sezon maaş alamayacaklar.

Planlarımız var

Herşey için planlarımız var. 

Ümit Hoca için maddi ve manevi dava açacağım. 3 sene 2 takım düşürdü. Muhattabım değil. 

Kongre yapmaklarsa mahkeme kararı ile yaptırırız. 

İlhan Cavcav döneminde 900 üye vardı. 1000 üye kaydettiler. Verilmeyecek hesapları var ki kendi kaydettikleri onca üyeye rağmen kongre yapamıyorlar.

Gençlerbirliği kimsenin malı değil. Kamu yararına dernek, kim parasını çarçur ederse hesabını verir...