Amed Sportif
Giriş Tarihi : 10-05-2018 08:47   Güncelleme : 10-05-2018 08:47

Diyatbakırlılar Diyarbakır'daki Kupa Finali'ni İzleyemeyecek!

TFF'nin Diyarbakır Stadyumu'nda oynanacak olan Türkiye Kupası Finali için uyguladığı passolig uygulamasına bir tepki de Amedspor Başkanı Nurullah Edemen'den geldi.

Diyatbakırlılar Diyarbakır'daki Kupa Finali'ni İzleyemeyecek!

TFF'nin Diyarbakır Stadyumu'nda oynanacak olan Türkiye Kupası Finali için uyguladığı passolig uygulamasına bir tepki de Amedspor Başkanı Nurullah Edemen'den geldi.

Edemen, karar için "takımlarımıza burada maç oynatmamak için gereken tüm zorluklar çıkarılacaktır." dedi.

Diyarbakır Stadyumu bugün saat 20.30'da oynanacak olan Fenerbahçe-Akhisar Ziraat Türkiye Kupası Final maçı ile açılışı yapılacak. Ne varki TFF'nin maç için uyguladığı passolig uygulaması nedeniyle iki takım taraftarı yalnızca kendi takımlarının passolig kartlarıyla izleyebilecek, ev sahibi Diyarbakırlı sporseverler ise karşılaşmayı izleyemeyecek. Sporseverler günlerdir bu duruma tepki gösterdi. Tepki gösterenlerin arasına bu kez Amedspor Başkanı Nurullah Edemen'de katıldı.
Nurullah Edemen'in TFF'nin passolig kararına ilişkin tepkisi şöyle;

"Türkiye Kupası Finalinde şirketlere davetiyeler gönderenler, kentimizin kulüplerine baskı sonrası birer kişilik protokol davetiyesi göndermiştir. Hoş bu maça Diyarbakırlı alınmıyorsa gitmek mümkün değil ama nezaketen de olsa bu şehirde futbolun muhatapları olan Amedspor, Diyarbekirspor ve diğer amatör futbol takımlarımızın davet edilmesi gerekirdi. Bunun yerine şehirde futbola ve gençlerimizin gelişimi adına herhangi bir katkı sunmayan sermaye sahiplerine davetiyelerin gönderilmesi kabul edilemez.

Türkiye Kupası Finali organizasyonu gösterdi ki bu stadyum Diyarbakır’a yapılmamış. Kesin olan bilgi sadece Diyarbakır'da yapıldığıdır. Ama bizim değil. Kentimizde yapılmış ama biz gidip maç izleyemiyoruz. Muhtemelen takımlarımıza da burada maç oynatmamak için gereken tüm zorluklar çıkarılacaktır. Yüksek ücretler talep edilecek ve oynama şansımız elimizden alınacak.

Kupa finalinde tek bir Diyarbakırlı olmaması için gösterilen çaba takdire şayandır. Fenerbahçe’nin eski passoligi veya Akhisar’dan alınması gereken passolig ile maç izlenebiliyor.

Kentimizde Direniş Taraftarlar Derneği, Azrailler Taraftarlar Derneği, Barikat Taraftarlar Derneği , Halk Taraftarlar Derneği ve diğer tüm taraflar bu durumdan rahatsızlıklarını dile getirmişlerdir. Sahi bu stadyumu kime yapmışlar? Şunu da belirtmek isterim ki bu tavır sergilenmeye devam edilirse, Yeni Diyarbakır Stadyumu kimsesiz ve büyük bir çöp yığını olacaktır!"

Kaynak: https://sabanyerlikaya.blogspot.com.tr