Eskişehirspor
Giriş Tarihi : 11-11-2014 17:28   Güncelleme : 11-11-2014 17:28

Eskişehirspor Ertuğrul Sağlam kararını verdi

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, Sağlam’ın takımın başında olduğunu bir kez daha vurguladı.

Eskişehirspor Ertuğrul Sağlam kararını verdi

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, Sağlam’ın takımın başında olduğunu bir kez daha vurguladı.

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, "Benim soyunma odasını basmamı ve ilk 11'i belirlememi bekleyenler var ama asla bu olmayacak. Benim böyle bir tarzım yok. Teknik ekibimizin ve futbolcularımızın bu konudaki yapılarına, karakterlerine, yeteneklerine çok güveniyorum. Kimse beni böyle bir olayın içerisinde beklemesin" dedi.

Hoşcan, kulüp tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, yönetim olarak 5 yıllık bir projeksiyon çizdiklerini, takımı gençleştireceklerini defalarca söylediklerini ve gençleştirdiklerini söyledi. Kendileri için her bir futbolcunun değerli olduğunu ifade eden Hoşcan, şöyle konuştu: "Takım içerisinde ciddi bir rekabet var. Ligde bulunduğumuz konum tabii ki istenmez. Ancak geçiş süresinin sancılı olabileceğini tahmin edebiliyorduk ama olmaması için de elimizden gelen tüm çabayı da sarf ediyorduk. Ben her futbolcumun çok değerli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Özellikle defans hattında ilk defa dört gencin oynadığı bir ortam var ve bunların hepsi çok değerli oyuncular. Ancak zaman içerisinde birbirleriyle beraber oynadıklarında daha tecrübe sahibi olacaklar. Kulübümüzde deneyimli futbolcularımız da var. Bu arkadaşlarımız, genç futbolcularımıza, teknik heyetin deneyimi ile tecrübelerini daha da arttıracaklar. Her şey kontrolümüzün altında. Bu deneyim ve tecrübe kazanıldığı zaman takımın nasıl bir yere geleceğini de hepimiz göreceğiz."

Eskişehirspor'un ligde bulunduğu duruma herkesin üzüldüğünü vurgulayan Hoşcan, "Sıkıntı yok değil, var. Hepimiz çok üzülüyoruz. Yönetim, teknik heyet, futbolcular, çalışanlarımız, camiamız, taraftarımız hepimiz üzülüyoruz. Biz, geçen sezon kişiliği, karakteri belli olan teknik bilgisi ortada olan teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ı göreve getirdik. Benim soyunma odasını basmamı ve ilk 11'i belirlememi bekleyenler var ama asla bu olmayacak. Benim böyle bir tarzım yok" dedi.

Teknik ekiplerinin ve futbolcularının bu konudaki yapılarına, karakterlerine, yeteneklerine çok güvendiğini bildiren Hoşçan, "Kimse beni böyle bir olayın içerisinde beklemesin. Takımı ile beraber olan ender başkanlardan biriyim ve bunu da hissettiriyorum. Futbolcularımız, hocalarına ve teknik ekibine çok güveniyor. Bizde hocamıza, teknik ekibine ve futbolculara çok güveniyoruz. Skora baktığımız zaman, fikstürdeki yerimizin iyi olmadığını görüyoruz ancak ortaya konan futbol herkes tarafından beğenilmektedir" diye konuştu.

'Ertuğrul Sağlam takımın başında'

Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, Sivasspor maçı sonrasında bir taraftar grubunun Ertuğrul Sağlam hakkında yaptıkları kötü tezahüratları kınadıklarını, Sağlam’ın takımın başında olduğunu söyledi.

Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarıyla bir araya gelen Hoşcan, takımın gidişatı hakkında konuşurken, sorulan soruları da cevapladı. Eskişehirspor’un ligde bulunduğu durum hakkında konuşan Hoşcan, “Genellikle futbol skora endeksli olduğundan dolayı ilk baktığımız puan oluyor. Biz 5 yıllık bir projeksiyon çizdiğimizi ve takımımızı gençleştireceğimizi defalarca söylemiştik. Evet, takımı gençleştirdik. Bizim için her oyuncumuz çok değerli. Takım içinde ciddi bir rekabet var. Tabii ki fikstürdeki yerimizin durumunu istenmez. Ancak geçiş sürecinin sancılı olabileceğini tahmin ediyorduk” dedi.

Sivasspor maçının ardından Ertuğrul Sağlam hakkında istifa ettiğine yönelik çıkan haberlere de değinen Hoşcan, şunları söyledi:
“Hocamızın istifa etmesi gibi bir konu yok. Bu durum çarpıtılıyor. Sivasspor maçının bitiminin ardından takımımız taraftarın yanına gitme özgüveniyle, orada hocamıza korkunç laflar söylendi. Küfürler edildi. Ertuğrul Sağlam ve yönetimimiz istifaya davet edildi. Hocamıza karşı orada yapılanları kınıyoruz. Hocamız orada çok kırıldı. Ancak taraftarın hocaya karşı bu davranışını oyuncularımızı ateşledi. Teknik ekibimle birlikte hava alanında oyuncularıma bir konuşma da ben yaptım. Hiçbir şekilde böyle bir şey yok. Hiçbir şekilde Ertuğrul Sağlam bunlara pabuç bırakacak bir adam değil. Futbolda kötü tezahüratın olmaması gerektiğini söylüyoruz. Bu duygusallıklardır. Ancak profesyonellikle duygusallıkları her zaman birbirinden ayırabilecek futbolcu, teknik heyet ve yönetimimiz var. Biz bu yapılanları da bu kötü söylemleri de kınıyoruz. Hiçbir şekilde hocamız bir yere gitmiyor. Biz sonuna kadar kendisine güveniyoruz.”

“ŞANSIMIZIN DÖNDÜĞÜNE İNANIYORUM”

Sivasspor maçında atılan son dakika golüyle şansın Eskişehirspor tarafına geçtiğini ifade eden Hoşcan, konuşmasına şu şekilde devam etti:
“Yolumuz açık. Şansımızın da döndüğüne inanıyorum. Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçımız var. İlk yarı sonuna kadar 9 maçımız var. Baktığımızda yolumuzun aydınlık olduğuna inanıyorum. Farklı bir sezon yaşıyoruz. Şanssızlığımızın da kırıldığına inanıyorum. Hocamızın deneyimi ve futbolcularımızın yeteneklerini biliyoruz. Çıkışı iyi yapacağız. Gerekli ne varsa yapılacak. Herkes rahat olsun.”