Ankaragücü
Giriş Tarihi : 23-04-2018 12:20   Güncelleme : 23-04-2018 12:26

Mehmet Yiğiner Başkanlığı Bıraktı!

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu sembolik olarak altyapı oyuncusu Deniz Özgür Kalkan'a devretti.

Mehmet Yiğiner Başkanlığı Bıraktı!

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Mehmet Yiğiner, 23 Nisan  Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla koltuğunu sembolik olarak altyapıda  forma giyen 10 yaşındaki Deniz Özgür Kalkan'a bıraktı.

Kulüpten yapılan açıklamaya göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı'nın çocuklara verilen önemi gösterdiğini belirterek, "Ülkemizin geleceği  olan çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı  hep birlikte yaşıyoruz. Allah'a şükürler olsun bu 23 Nisan'da Ankaragücülü  çocuklarımıza ve tüm camiamıza elde ettiğimiz 4-0'lık skorla çifte bayram  yaşatıyoruz." ifadelerini kullandı.
Yiğiner, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın Atatürk'ten  miras kaldığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileri görüşü, vatan sevgisi, milli  mücadelede ortaya koyduğu kahramanlıklar ve bizlere bıraktığı Türkiye Cumhuriyeti  ile bir dünya lideri olduğunu kanıtlamıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk  Bayramı vesilesi ile Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk  başta olmak üzere, silah arkadaşlarını, vatan için toprağa düşen tüm  şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz."

Başkan Yiğiner'in koltuğunu kendisine devrettiği Deniz Özgür Kalkan  ise duyduğu mutluluğun altını çizerek, "Atatürk'ün bizlere armağan ettiği 23  Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na sahip çıktığınız için tüm çocuklar  adına teşekkür ediyorum. Takımımızı bu zamana kadar buralara kadar getirdiğiniz  için teşekkür ediyoruz, bu sene de şampiyon olacağız." değerlendirmesinde  bulundu.