Ümraniyespor
Giriş Tarihi : 12-04-2018 12:02   Güncelleme : 12-04-2018 12:06

Bayram Bektaş'ın Ankaragücü Planı

Ümraniyespor Teknik Direktörü Bektaş, " Maçı kazanarak Ankaragücü'nün 4 puan önüne geçmek istiyoruz" dedi.

Bayram Bektaş'ın Ankaragücü Planı

Ümraniyespor'un teknik direktörü Bayram Bektaş, ligin 31. haftasında üçüncü sırada yer alan MKE Ankaragücü ile oynayacakları karşılaşmayı kazanarak rakipleriyle puan farkını 4'e çıkarmak istediklerini söyledi.

Bektaş, Ankaragücü ile sahalarında çok kritik bir karşılaşmaya çıkacaklarını kaydederek, "Ankaragücü maçı kalan dört final karşılaşmasının en önemlisi. Biz kazandıktan sonra diğer skorlar önemli değil. Hedefimiz iyi futbol oynayarak taraftarımızı sevindirmek. Tek düşüncemiz Ankaragücü'nü yenmek. Maçı kazanarak Ankaragücü'nün 4 puan önüne geçmek istiyoruz." diye konuştu.

Sakat oyuncularının takıma katılmasıyla yeniden yükselişe geçtiklerini ve son dört karşılaşmayı kazandıklarını ifade eden Bektaş, şunları kaydetti: "Son dört haftanın sonuçları bizi üst sıralarda tuttu. Hafta içlerinde sıkıntı yaşadığımız bir dönem vardı. Hafta içi oynanan maçlarla bir ayda altı karşılaşmaya çıkmıştık. Konum olarak iyiydik ama çok fazla puan kaybına uğradık. Bunun sebebi kadro derinliğimiz olmamasıydı. Son 4 karşılaşmada Dimitar Rangelov, Alexandre Cleyton, Serdar Özbayraktar ve Jean-Armel Drole, iyileştikten sonra oyuna katkı sağladılar. Bu son haftalarda kadro derinliğimiz artınca hamle fırsatımız oldu. Bu nedenler son maçları kazanmamıza sebep oldu. İyi bir konuma geldik ama henüz bitmedi. Dört tane final maçımız var."

"Bizi kimsenin koruduğu yok" '

Ümraniyespor kollanıyor' diyerek algı yapıldığına dikkati çeken Bektaş, "Sosyal medyadan yazılan şeyler hiç yakışık değil kalmıyor. 'Ümraniye Belediyespor kollanıyor' diyorlar. Bu takım Ümraniye Belediyespor değil Ümraniyespor. Formamızda sadece Ümraniye Belediyesinin göğüs reklamı var. Ümraniyespor, çok mütevazı bir camia ve kendi bütçesiyle ayakta kalıyor. Bir lira borcu yok. Bizi kimsenin koruduğu yok, sahada kendi gücümüzü futbolumuzla gösterip o şekilde başarılı olmaya çalışıyoruz. Başka bir şeye çekmeye gerek yok. Özellikle bizim teknik direktörlerimizin verdiği demeçlere çok dikkat etmesi gerekiyor. Başka şeylere sığınmayalım sadece oynattığımız futbola bakalım." şeklinde konuştu.

Takım olarak şampiyonluğa kenetlendiklerini belirten Bektaş,"Bir hedefimiz var. Oyuncular da bu hedefe yaklaşığı zaman inancı daha da artıyor. Çok iyi bir kenetlenme ve aile yapısı var. Oynayan ve oynamayan bütün futbolcular mutlu. Beni hoca olarak takımın bütünlüğü mutlu ediyor. İnşallah bu şekilde devam eder." ifadelerini kullandı.