Beşiktaş
Giriş Tarihi : 11-11-2014 09:23   Güncelleme : 11-11-2014 09:23

Beşiktaş'tan transfer için resmi teklif

Beşiktaş Yönetimi 2 yıldır yaşanan sağ bek krizini çözmek için resmen düğmeye bastı

Beşiktaş'tan transfer için resmi teklif

Beşiktaş Yönetimi, Slaven Bilic’in listesindeki 24 yaşındaki başarılı sağ bek için Dinamo Zagreb’e resmi teklif yaptı. Siyah-beyazlılar devre arasında Pinto’yu kadrosuna katarak defansın sağında yaşanan krizi bitirmek istiyor.

Devre arasında kadrosuna katmayı planladığı Norveçli sağ bek Linnes, Molde ile sözleşme yenileyince hayal kırıklığına uğrayan siyah-beyazlılar, Teknik Direktör Slaven Bilic’in çok istediği Ivo Pinto için iki gün önce Dinamo Zagreb’e resmi teklif götürdü. Portekizli Pinto’nun hem kulübüne hem de kendisine teklifte bulunan Beşiktaş, gelecek yanıtı beklemeye başladı.

Kayseri Erciyes ve Fenerbahçe yenilgilerinde savunmanın sağında yapılan hataların belirleyici olması nedeniyle kolları sıvayan siyah-beyazlı yönetimin, 24 yaşındaki Pinto’nun transferini devre arasında bitirmeye çalıştığı vurgulandı.

Para hazır

Çek sağ bek Kaderabek’in de listede yer aldığı ancak önceliğin Portekiz Milli Takımı forması da giyen Pinto’da olduğu belirtildi.

Siyah-beyazlı yönetimin, hisse satışından gelen paranın bir bölümünü sağ bek transferi için kullanma kararı alması Slaven Bilic’in de yüzünü güldürdü. Hırvat hocanın devre arasında bu transferin bitirilmesini beklediği aktarıldı.

Dinamo Zagreb formasını bu sezon 22 maçta giyen Pinto, 4 asist yaptı.