Güncel
Giriş Tarihi : 31-03-2018 08:14   Güncelleme : 31-03-2018 08:39

Çağlar Söyüncü İçin Manchester City Devreye girdi

A Milli Takımın yükselen değeri Çağlar Söyüncü için Manchester City ile transfer görüşmesi yapıldı.

Çağlar Söyüncü İçin Manchester City Devreye girdi

A Milli Takımın yükselen değeri Manchester City için Manchester City ile transfer görüşmesi yapıldı.

Arsenal'in yoğun çaba harcadığı 21 yaşındaki futbolcunun son durumu konusunda Premier Lig'in dev kulübü de araya girdi. Freiburg'da oynayan genç stoper için 30 milyon sterlin gibi önemli bir rakam gündeme geldi.

A Milli Futbol Takımımız ve Türk futbolunun yükselen değerlerinden Çağlar Söyüncü rotasını İngiltere'ye kırıyor. Avrupa'nın en iyi ve en çekişmeli ligi olarak görülen Premier Lig'in dev kulüpleri Arsenal ve Manchester City, Çağlar için adeta bir yarışa tutuştu.

Uzun bir süredir Arsenal'in takibinde olan genç stoper, son anda City ile de görüşmelere başladı. Şu anda Bundesliga'da Freiburg forması giyen Çağlar'ın menajerinin dün itibariyle Londra'da Manchester City ile bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, daha önce 2015-16 sezonunda bir diğer Türk yıldız Enes Ünal'ı kadrosuna katan City, şimdi de 21 yaşındaki savunmacıyla ilgileniyor.Ancak transfer görüşmelerinde Arsenal'in elinin daha güçlü olduğu ifade edildi. Topçuların sezon başından beri kadrosunda görmek istediği Çağlar için transferde ciddi bir yatırım ayarladığı ve bu nedenle hazırlıkların tamam olduğu aktarıldı. City'nin son anda araya girip, ihtimallerini zorlayacağı dile getirildi.

Dün itibariyle de City-Çağlar Söyüncü cephesinde ilk görüşmeler yapıldı. Arsenal'in de yakından izlediği bu görüşmelerin kısa sürede sonuçlanması bekleniyor. Öte yandan, İngiliz basınında, Arsenal'in 30 milyon sterlin değerinde bir parayı gözden çıkardığı ve teklif konusunda en güçlü takım olduğunu da bildirildi. 

'Etkili ve iyi'

Çağlar Söyüncü'nün İngiltere'ye transfer olma ihtimali, Ada basınını heyecanlandırdı. Daily Mail Gazetesi, milli stoperle ilgili detaylı bir analiz yazısı yayımladı. Gazetenin detayında Çağlar ile ilgili, "Top hakimiyeti iyi, hava toplarında etkili, tempolu ve oyunu iyi okuyor" ifadeleri kullanıldı.