Ankaragücü
Giriş Tarihi : 19-03-2018 23:14   Güncelleme : 19-03-2018 23:14

Metin Akyüz'den Çarpıcı Ankaragücü Açıklamaları

Ankaragücü Başkan Yardımcısı Metin Akyüz, Bengü Türk televizyonunda yayınlanan Spor Kulisi programına katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Metin Akyüz'den Çarpıcı Ankaragücü Açıklamaları

Ankaragücü Başkan Yardımcısı Metin Akyüz, Bengü Türk televizyonunda yayınlanan Spor Kulisi programına katılarak çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ankaragücü’nün Süper Lige dönmesi için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Akyüz, “Bir takım sıkıntılar, kırgınlıklar olabilir. Bunlar şahsi işler değil. Ankaragücü’nün başarısı için. Kol kırılır yen içinde kalır. Biz de takımın süper lige çıkması için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

Ankaragücü’nün çok büyük sıkıntılar yaşadığını dile getiren Akyüz, “Borçlar vardı. Transfer yasakları vardı. Geçmiş dönemden kalan vergiler vardı. Federasyondan alacaklarımızın üzerinde haciz, icra, temlik var, spor toto gelirlerinde de aynı şekilde. Federasyona, ‘hiç değilse gelirlerimizin yarısını verin, yaşayalım’ dedik. Ona da izin vermediler. Bir lira gelirin olmadığı yerde, bir yerlerden para bulundu, bu günlere gelindi. Biz yürekli insanların olduğu yerde mücadele verenleriz. Kasa tam takır, kuru bakır. Biz şehir takımıyız. Ankaragücü’nün layık olduğu yere çıkması için destek olunması gerekir” dedi.

 

Taraftarın takımı bugünlere getirdiğini anlatan Akyüz, “Ankaragücü bir altın, bir pırlanta. Bir ara çamura düştü. Kimse görmedi, kimse hissetmedi. Kulağını tıkamayan, inancını yitirmeyen sadece Ankaragücü taraftarıydı. Ne oldu, çamur birazcık açılınca değer ortaya çıktı. Herkes sahip çıkmaya başladı” diye konuştu.

Siyasilerin ilgisinden memnun olduklarını belirten Ankargücü Başkan Yardımcısı Akyüz, “Biz partilerüstüyüz. Bizimle olacak, bize destek olacaklara kapımız açık. Sportif başarı yakalanınca gelenlerin sayısı artıyor” dedi.

Spor Kulisi programında Uğur Tenekecioğlu ve Tayfun Özsoy’un sorularını yanıtlayan Akyüz, Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner ile aralarında kişisel sorun olmadığını ifade ederek, “Yeri geliyor, kardeş kardeş ile geçinemiyor. Her zaman düşüncelerimiz aynı olacak diye bir şey yok. Alınganlıklar, küskünlükler olmuştur. Kişisel hiçbir sorun yok. Bütün tartışmalar, takımın iyi gitmesi için. Kol kırılır, yen içinde kalır. Önümüzde altı final maçı var. Herşey Ankaragücü’nün süper lige çıkması için” dedi.

Şampiyonluğun maliyetinin çok ağır olduğunun altını çizen Akyüz, “Ankaragücü’nün kalıcı gelire kavuşması gerekir. Bunun için Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna’ya sesleniyorum. Bize destek olsun” diye konuştu.

 

Ankaragücü Başkan Yardımcısı Metin Akyüz, “Süper Lige çıkıldığı zaman, takımın maddi olarak güçlendirilmesi lazım. Kibir insanı öldürür, koltuklar kimse için kalıcı değil. Hem yönetimin, hem kulübün, hem de taraftar derneklerinin güçlenmesi için olağanüstü genel kurulun yapılmalıdır” dedi.