Reklamı Geç

YouTube’un Bilinmeyen En Yararlı Özellikleri

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi olan YouTube, günümüzde her kesimden insanın ziyaret ettiği ve video üreterek yayıncı olduğu bir platform haline gelmiş durumda.

YouTube’un Bilinmeyen En Yararlı Özellikleri
Bu içerik 1311 kez okundu.

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi olan YouTube, günümüzde her kesimden insanın ziyaret ettiği ve video üreterek yayıncı olduğu bir platform haline gelmiş durumda. Sürekli olarak büyümeye devam eden YouTube arşivinin de YouTube’dan video indirme özelliklerinden yararlanılarak bilgisayara veya telefona indirilmesi YouTube’un daha da popüler bir hale gelmesine yol açtı.

Filigran ve Marka Logosu Ekleme

YouTube kanalınızda bir video yayınlayacağınız zaman videolara logo eklemenize YouTube tarafından izin verilir. İşlemi uygulayabilmek için YouTube hesabınız ile giriş yapmanız ve “İçerik Oluşturucu Stüdyosu” kısmına girmeniz gerekiyor. Stüdyo kısmına girdikten sonra Kanal > Marka Bilinci Oluşturma > Filigran Ekle kısmından istediğiniz filigranı ya da logonuzu gözükmesi için koyabiliyorsunuz.

Çoklu Kamera Seçeneği

Sadece YouTube’un denediği çoklu kamera seçenekleri sayesinde sevdiğiniz şarkıcıların konserlerini birden fazla kamera açısı ile izleyebilirsiniz. Kendi istediğiniz kamera özellikleri ile video izleyebilmek için bu tür yayınlar yapan kanalları takip etmelisiniz.

Videodan GIF Hazırlama

İstediğiniz bütün YouTube videolarının farklı sahnelerini kullanarak GIF oluşturabilirsiniz. Bunun için YouTube URL adresini başına “gif” yazmanız yeterlidir. Bu URL adresini girdikten sonra açılan ekrandan istediğiniz bölümleri GIF dosyasına çevirebilirsiniz.

Gelişmiş Arama ve Filtreleme Seçeneği

YouTube içerisindeki arşivde kaybolmamak ve aradığınız içeriklere daha hızlı ulaşabilmek için Gelişmiş Arama seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Gelişmiş Arama menüsünden tarih, tür, süre, özellik, puan, izlenme sayısı gibi pek çok farklı ayarı dilediğiniz şekilde seçebilir ve aradığınız videolara daha hızlı ulaşabilirsiniz.

Videoya Kart Ekleme

YouTuberların en fazla kullandığı özellikler arasında kart ekleme özelliği yer almaktadır. Bu özelliği kullanarak izleyici kitleniz ile etkileşim içerisine geçebilirsiniz. Videonuza kart ekleyebilmek için yüklediğiniz bir videonun altındaki “Kartlar” tuşuna basmanız yeterlidir. Toplam 6 farklı olan kartlardan istediğinizi seçerek videonuza ekleyebilirsiniz. Kart ekleyeceğiniz videonun YouTube üzerinde telif hakkı barındırmayan ve olumlu bir video olması gerekmektedir.

Bu özelliklerden yararlanarak YouTube kullanırken aynı zamanda YouTube’dan video indirme işlemini de yaparak arşivinizi genişletmek istiyorsanız https://www.incehesap.com/blog/youtube-videolari-iphone-a-nasil-indirilir/ adresine göz atabilir ve YouTube’dan video indirmenin püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor Ekranı
Spor Ekranı
Hazırlık Maçları Sonuçları
Hazırlık Maçları Sonuçları
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi