Güncel
Giriş Tarihi : 12-03-2018 10:44   Güncelleme : 12-03-2018 10:44

Neymar İçin Flaş Gelişme

Neymar'ın PSG'deki geleceği belirsizliğini korurken İspanyol basınından çarpıcı bir iddia daha geldi.

Neymar İçin Flaş Gelişme

Real Madrid yönetimi, Neymar'ın babasıyla transfer görüşmesi gerçekleştirdi. Bu iddia İspanyol basınına ait.

AS gazetesi PSG Başkanı Al Khelaifi'nin 'Neymar yüzde 2 bin PSG'de kalacak' sözlerine karşını Real Madrid ile Neymar'ın babasının yaptığı görüşmenin ardından bu oranın yüzde 100'ün altına düştüğünü yazdı.
Neymar'ın Paris'te kendini rahat hissetmediği ve transferinden dolayı pişman olduğu açıkça söylemese de hal ve tavırlarından anlaşılıyor.

En son sakatlığı nedeniyle polemiğe neden olan Neymar'ı PSG, Real Madrid maçında oynatmak istemiş ancak Brezilyalı futbolcunun babası oğlunun ameliyat olacağını ve Nisan sonuna kadar oynamayacağını açıklayarak PSG yönetimiyle tartışmıştı.

Sonuçta kazanan Neymar ve babası olurken ameliyatı Brezilya Milli Takımı doktorlarının yapması da oyuncunun PSG'ye olan güvensizliğinin kanıtı olarak sunulmuştu.

As gazetesi Real Madrid yönetiminin bu gelişmeler üzerine Neymar'ın babasıyla Paris'te bir araya geldiğini yanında da iki avukat getiridini yazdı.

Transferin olası maliyetinin konuşulduğu bu görüşmede 400 milyon euro'luk bir rakama bu işin biteceği konusunda anlaşmaya varıldı.

PSG Başkanı Al Khelaifi şu ana kadar kulüp için 1 milyar euro harcadı.

Bunun 850 milyon euro'su son 5 yılda harcandı.

Bu harcamaların en yüklü kısmını ise 222 milyon euro'yla Neymar oldu.