Tarsus İY
Giriş Tarihi : 16-01-2018 11:01   Güncelleme : 16-01-2018 11:01

Halkbank meydan okuyor

CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi grup etabında üçüncü maçlar bu hafta oynanacak.

Halkbank meydan okuyor

CEV Erkekler Şampiyonlar Ligi grup etabında üçüncü maçlar bu hafta oynanacak.

Devler arenası B Grubunda playoff mücadelesi veren Halkbank, üçüncü maçında Finlandiya’nın Ford Store Levoranta SASTAMALA takımı ile yarın (17 Ocak, Çarşamba) Ankara’da karşı karşıya gelecek. Başkent Voleybol Salonunda oynanacak maç saat 17:30’da başlayacak. Müsabakanın hakemleri Polonya Voleybol Federasyonundan Maciej Twardowskl ile Avusturya Voleybol Federasyonundan Sinisa Isajlovic.

Başkentliler B Grubunda yaptığı iki maçta aldığı bir yenilgi ve bir galibiyetten kazandığı 3 puanla ikinci sırada yer alıyor. Rakip Sastamala ise 1 puanla üçüncü.

Mustafa ve Hakkı galibiyet istiyor

Mavi-Beyazlı ekibin iki milli oyuncusu Mustafa Ramazanoğlu ile Hakkı Çapkınoğlu rakiplerini Ankara’dan eli boş göndermek istediklerini söylediler.

Deneyimli pasör Mustafa Ramazanoğlu, Şampiyonlar Ligi için önemli hedefleri olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Önce gruptan lider çıkmayı, ardından playoff 12’yi ve son olarak da finalfour içinde yer almayı planlıyoruz. Sastamala bu yolda önümüzdeki engellerden biri olarak duruyor. Sastamala’yı Ankara’da geçerek ilk adımımızı atmak istiyoruz. Arkadaşlarımla bu engeli aşacak gücümüz var” diye konuştu.

Takımın ortalarından Hakkı Çapkınoğlu da iyi bir rakiple karşılaşacaklarını bildiklerini ifade etti. Çapkınoğlu, “Fin ekolü savaşçı bir kimliğe sahip. Sastamala’ya saygı duyuyoruz. Fakat onları buradan eli boş göndereceğimize dair iddiamız var. Yükselen performansımız, hedeflerimize duyduğumuz saygı ve takımdaşlık duygusu ile başarmamız için yeterli parametreler. Taraftarımızla birlikte büyüyeceğiz” diye konuştu.