Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 22-12-2017 12:18   Güncelleme : 22-12-2017 12:18

Gençlerbirliği'nin önceliği lig

Gençlerbirliği'nde takım kaptanları Uğur Çiftçi ve Ahmet Oğuz önceliklerinin lig olduğunu söyledi.

Gençlerbirliği'nin önceliği lig

Gençlerbirliği'nde takım kaptanları Uğur Çiftçi ve Ahmet Oğuz önceliklerinin lig olduğunu söyledi.

Uğur Çiftçi Bursaspor ile sezonun ilk yarınının son maçında yarın karşılaşacaklarını hatırlatarak, "Bizim için çok önemli bir maç" dedi.

Bursaspor'u iyi analiz ettiklerini ifade eden Uğur, şunları kaydetti:

"Önceliğimiz rakibimizle ligde oynayacağımız ilk maç, kupa maçını  sonra düşüneceğiz. Maç maç bakıyoruz. Bursaspor ile ligde yarın oynayacağımız  maçı kazanarak, devre arasına moralli girmeliyiz. Devre arasında da iyi çalışarak, ikinci yarıya iyi  başlayıp, sıkıntılı günleri bir an evvel geride bırakmak istiyoruz."

"Gol yemezsen yenilmezsin"

Başkent ekibinin son 3 maçta sadece 1 gol yediğine vurgu yapan Uğur,  "Antalyaspor maçında penaltıdan 1 gol yedik. Gol yememeyi alışkanlık edinmeye  başladık. Bu da öz güvenimizi yükseltiyor." şeklinde konuştu.

"Bursaspor maçını da gol yemeden kapatırsak daha iyi olacak." diyen  Uğur, "Kendimize, takımımıza güvenimiz yavaş yavaş yerine geliyor. Devre arasını  iyi değerlendireceğiz, çok çalışarak eksiklerimizi gidereceğiz. İkinci yarıya  başladığımızda 'ara Gençlerbirliği'ne çok iyi gelmiş' dedirteceğiz"  değerlendirmesinde bulundu.

Ahmet Oğuz: "Yerimiz burası değil"

Ahmet Oğuz da Bursaspor ile oynayacakları lig  maçının kupa karşılaşmalarından daha önemli olduğunu söyledi.

Kırmızı-siyahlı takım için sezonun ilk yarısının iyi geçmediğini dile  getiren Ahmet, "İlk yarının finalini iyi yapıp araya moralli girmek istiyoruz."  ifadesini kullandı.

"Gençlerbirliği'nin yerinin burası olamadığının farkındayız." diyen  Ahmet, sözlerini şöyle tamamladı:
"Layık olduğumuz yere gelmek için devre arasını iyi değerlendireceğiz.  Daha çok çalışacağız. İlginç bir tesadüfle Bursaspor ile 3 maç üst üste  oynayacağız. Önceliğimiz lig ama 3 maçtan da kazançlı çıkan taraf olmak  istiyoruz. Son haftalardaki birlik beraberliğimizi yansıtmaya devam edersek  inanıyorum ki güzel günler bizi bekliyor."