Ankaragücü
Giriş Tarihi : 25-11-2017 12:43   Güncelleme : 25-11-2017 12:43

Ankaragücü şampiyon olur

Sezon öncesinde kısa süren Şanlıurfaspor macerasının ardından geçen ay BUGSAŞ Spor ile anlaşan Teknik Direktör İsmet Taşdemir, yaşananları ve hedeflerini anlattı.

Ankaragücü şampiyon olur

Sezon öncesinde kısa süren Şanlıurfaspor macerasının ardından geçen ay BUGSAŞ Spor ile anlaşan Teknik Direktör İsmet Taşdemir, yaşananları ve hedeflerini anlattı.

Taşdemir’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

ŞANLIURFASPOR MACERASI

Ankaragücü’nden ayrıldıktan sonra gelen teklifler vardı. Bunlar arasında hedefleri ve camiası olan bir takımla anlaşmak istedik. Şanlıurfaspor Onursal Başkanı beni arayıp, “Bu sene 1. Lig’e yeniden çıkmak istiyoruz. Bunun için güçlü bir kadro kurmak istiyoruz. Belediye olarak her türlü desteği de vereceğiz. Seninle yola çıkmak istiyoruz” dedi. Böyle olunca teklifi kabul ettim. Biz de buna istinaden kadro oluşturduk. İnandığımız oyuncularla hedefe gitmek istedik. İmzaları attırdık, çalışmaya başladık. Yönetim kurulu ile onursal başkan arasında söylenenler arasında büyük fark vardı. Bir anda her şey değişti. Biz ne dersek tersi yapıldı. Üzerine de maddi sıkıntılar baş gösterdi. İmza attırdığımız oyunculara paraları ödenmedi. Sezon öncesi olduğu için de gelenler geri gitti. İlerleyen günlerde çok daha büyük sıkıntılar çıkabilirdi. Oturduk, karşılıklı anlaştık ve sezona başlamadan ayrılmak zorunda kaldık.

BUGSAŞSPOR KÜÇÜLME KARARI ALDI

Sonrasında gelen teklifler vardı. Ankara’da kalmak istediğim için BUGSAŞ ile anlaştım. İyi bir kadro kurulmuştu. Şampiyonluk için ciddi yatırımlar yapıldı. Ankara’dan bir takım daha 1. Lig’e çıkması isteniyordu. Kadir Başkan ile konuştuk. Hedefe gitmek için neler yapılabilir, paylaştık. Görev yaptığımız sürede oynadığımız 5 maçta 2 galibiyet, 2 beraberlik, 1 yenilgi aldık. Tam bir şeyleri yoluna kurmak üzereyken bu kez yönetimin de elinde olmayan sıkıntılar baş göstermeye başladı. Biliyorsunuz bu takımlar Büyükşehir Belediye destekli. Melih Gökçek’in ayrılmasından sonra her şey değişti. Bu sadece BUGSAŞ’ı değil, Osmanlıspor’u ve Keçiörengücü’nü de etkileyecek. Başkanla oturduk, konuştuk. Sıkıntıların olduğunu ve devre arasına kadar bir şekilde idare edeceklerini, küçülme kararı alındığını, sonrasında ise genç oyuncularla yollarına devam edeceklerini ifade etti. Muhtemelen oyuncuların da çoğu devre arasında gidecektir. Kadir başkan futbolu çok iyi bilen bir insan. İmkanlar devam etseydi, 1. Lig uzakta değildi. Hiçbir sıkıntı yaşamadan dostane bir şekilde ayrıldık. 

ANKARAGÜCÜ BAMBAŞKA

Ankaragücü’nde çok farklı, deli dolu bir sevgi var. Bu kulübü ayakta tutuyor. Bu sevgi takımla örtüşünce her türlü başarı geliyor. Ankaragücü bu sezon da şampiyon olacak göreceksiniz. Çünkü futbolcu o sahada o seyirciyle bütünleşince çok mutlu oluyor. Tamam futbolda para da önemli faktör. Ancak severek, isteyerek, gönülden oynamak için böyle coşkuya ihtiyacınız var. Ankaragücü’nde işte bu var. İmkan yok, sıkıntı var ama muhteşem de bir sevgi var. O coşkuyu gören futbolcu bütün dertlerini saha dışında bırakıp tek hedef için oynar, o da kazanmak. Ankaragüçlü futbolcular işte bunu yapıyor. İki senedir herkeste bir bütünleşme var. 

GÜVENOYU ÇIKINCA 

Sezon başında iyi kadro kurdular. İlk başta biraz sendelediler ama o dönemde İsmail Kartal’a ve takıma güvenoyu çıktı. Herkes arkasında durdu. Taraftar da destekledi. Herkes güçbirliği yapınca da başarılı sonuçlar üst üste gelmeye başladı. Sıkıntı yaşayacaklardır, maddiyat önemli ama bu oyuncular o taraftar ve o coşkuyla birlikte olmak. İşte o parayı geri plana atıyor. Bizim geçen sene yaşadığımız da buydu. 

BEN DE DESTEK OLUYORUM

Ankaragücü’nün maddi sıkıntısı çözülmesi gerekiyor. İki senedir o para versin, bu destek olsun. O kampanya bu kampanya. Bu şehirde artık birilerinin elini cebine atması lazım. Şu an mesaj kampanyası var. Herkes 10 TL’lik kampanya üzerinden reklam yapmaya başladı. Ankaragücü ile alakası olmayan insan bile mesaj atıp, yayınlıyor. “Ooooo aslan parçası” oluyor. Halbuki hikaye. Bana da mesaj atıyorlar “Destek olsana hocam” diye. Merak etmesinler ben desteğimi veriyorum. 

BU KENTİN SAHİP ÇIKMASI LAZIM

Borç sorunu Ankaragücü’nün önünde bir engel her zaman. Süper Lig’e çıkınca ne değişecek? Orada da yeni bir takım kurulması gerekecek. Maliyetler daha artacak. Eski borçları ödeyeceksin, yeni takıma para vereceksin. Süper Lig alt ligler gibi değil. Oradaki oyuncular para alamayınca oynamaz. Bu takımdan Süper Lig’de oynayabilecek kapasitede 5-6 topçu var. Bu sene 15-20 milyona kurulan takımı seneye 40 trilyondan aşağı kuramazsın.  Bu şehrin bu büyük camiaya sahip çıkması lazım. Ben bu kulüpte görev yapmasam da Ankaragücü’nün evladıyım. Her zaman bu kulübün iyiliğini isterim. Başarısıyla da gurur duyarım. İnşallah bu kente Süper Lig şampiyonluğunu getirecektir.