Süper Lig
Giriş Tarihi : 12-11-2017 10:52   Güncelleme : 12-11-2017 10:52

Ümit Özat'tan akla zarar açıklamalar!

Ümit Özat, Türk futbolunda son dönemde en çok tartışılan konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ümit Özat'tan akla zarar açıklamalar!

Ümit Özat, Türk futbolunda son dönemde en çok tartışılan konularla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Milli Takım Teknik Direktörü Lucescu'nun yabancı sınırına dair yaptığı açıklamaların ardından Türk futbolunda son dönemde en fazla tartışılan bu konu hakkında Ümit Özat, Kanal 24'te birbirinden çarpıcı açıklamalarda buludu. Özat, 5-10 yıl Türk kulüplerinin Avrupa kupalarına gönderilmemesi gerektiğini söyledi. 

Türk futbolunda son dönemde en fazla tartışılan yabancı kuralıyla ilgili tartışma hakkında Ümit Özat, "8+3, 8+5 önemli değil. Buna kim karar veriyor? Önemli olan bu. Bu ülkede Fatih Terim var en başta. Mustafa Denizli var. Şenol Güneş var. Yıllardır kendilerini bu işe vermiş teknik adamlar var. Bir çağırın yani fikir alın. Bunun kararını kim veriyor? 8+3 olunca Türk futbolu olacak mı? Kulüpler almış başını gidiyor, borç, borç. Türk futbolunun kurtuluşu sıfır yabancıda. 10 sene Türk takımlarını Avrupa kupalarına göndermeyeceksin. Kim olursa olsun." diye konuştu.

Özat sözlerini şöyle sürdürdü: 

'Fatih Terim'in günahı neydi?'

"Ne Barcelona, ne Real Madrid bizler kadar zengin değil, böyle paraları savurmuyorlar. 8+3 yabancı sınırı olunca ne olacak? Lucescu oyuncu bulamıyormuş. Fatih hocanın günahı neydi? Her milli takım teknik direktörü bir kararın altında etkin olacaksa, o zaman futbolu bir yere getirmemiz mümkün değil. Fatih Terim ne yaptı? Çıktı riskin altına girdi ve bu kararı aldı. Ancak 8+3 olunca, 3 Türk futbolcu oynayınca milli takım bir yerlere mi gelecek? Yok öyle bir şey. Türk futbolunun sorunu bu değil. "