Güncel
Giriş Tarihi : 10-11-2017 22:24   Güncelleme : 10-11-2017 22:24

Ankaragücü ve Gençlerbirliği yeni başkandan ne istiyor?

Büyükşehir Belediyesi'nin çiçeği burnunda Başkanı Mustafa Tuna'dan spor camiasının beklentisi büyük.

Ankaragücü ve Gençlerbirliği yeni başkandan ne istiyor?

Büyükşehir Belediyesi'nde yaşanan değişim ardından spor kamuoyunda da tüm gözler yeni başkan Mustafa Tuna'ya çevrildi.

Cumhuriyet tarihinin profesyonel futbola en fazla para harcayan, kaynak yaratan ve yatırım yapan, "Belediye Başkanı" olarak bilinen Melih Gökçek'ten sonra çiçeği burnunda Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'nın başta futbol olmak üzere spora nasıl bir bakış açısı sergileyeceği merak ediliyor. 
Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner, "Ankaragücü, bu kent için tarihi bir değerdir. Tüm dünya, tarihi, kültürel değerlerine sahip çıkıyor. Bundan sonra beklentilerimiz daha çok olacak" derken, Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Murat Cavcav da, "Kökleri Cumhuriyetle yaşıt bir kulüp olan Gençlebirliği'nin artık üvey evlat muamelesi görmesinin sona ermesini istiyoruz" dedi.

Mehmet Yiğiner ve Murat Cavcav, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna'ya başarılar dileyip beklentilerini şu cümlelerle ifade ettiler:

MEHMET YİĞİNER "DAHA ÇOK DESTEK BEKLİYORUZ"

"Ankaragücü Türk futbolun ve Başkent Ankara'nın marka değerlerinden birdir. Bir ulusun kaderinde rol oynayan tarihi misyonu olan bir kulüptür. Kurtuluş Şavaşı'nda cephede şehitler vermiştir. Kuruluşundan bugüne 107 yıldır İmalat-ı Harbiye ruhu ile varlığını sürdürmekte. Ankaragücü tarihi, kültürel büyük bir değerdir. Özelikle son yıllarda hiç hak etmediği olaylar yaşamıştır. Çok büyük badireler atlatmıştır. Tüm bunlara rağmen 2017-2018 sezonunda çok başarılı sonuçlara imza atıp, aslında olması gereken Süper Lig'e tekrar dönmek için mücadele ediyor. Ankaramızın yeni Belediye Başkanı Mustafa Tuna'dan elbette beklentilerimiz olacak. Bu şehrin en büyük marka değerine daha çok destek bekliyoruz. Birçok ilde belediye başkanları kulüpleri ile yatıp kulüpleri ile kalkıyorlar. Her türlü desteği veriyorlar. Yönetimimizle hiç alakası olmayan çok büyük bir borç yükünden kurtulma mücadelesi verirken, diğer taraftan da şampiyonluğa koşuyoruz. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımızdan daha çok yanımızda olmasını ve desteğiniz bekliyoruz."

MURAT CAVCAV "ARTIK ÜVEY EVLAT MUAMELESİ İSTEMİYORUZ"

"Gençlerbirliği, Cumhuriyetle yaşıt köklü bir kulüptür. Bugünlere nasıl geldiği herkes tarafından bilinmekte. Onursal Başkanmız İlhan Cavcav, Gençlerbirliği'ni nerelerden alıp nerelere getirdiğini tüm Türkiye biliyor. Hep kendi yağı ile kavrulmuş, ne siyaseten ne yerel yönetimlerden çok ciddi destek almamıştır. Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin imkanlarından birçok kulübün faydalandığını biliyoruz. Bugüne kadar bu konuda hiçbir katkı görmedik. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanmız Mustafa Tuna'dan ricamız, artık üvey evlat muamelesi görmek istemiyoruz. Birçok kulübe otopark, hafriyattan mali destekler verildi. Bunları Gençlerbirliği hiçbir zaman görmedi. Zor bir süreçten geçiyoruz. Destek bekliyoruz. İlhan Cavcav'ın adını verildiği bir sezonda takımızın bir an önce hak ettiği sonuçları alması için mücadele ediyoruz. Stat konusunda herhangi bir sorun yaşamak istemiyoruz. Eryaman Stadı'nın bir an önce bitirilmesi, sezon sonuna kadar da 19 Mayıs Stadı'nda maçlarımızı oynamak istiyoruz. Gençlebriliği Ankara'nın bir değeridir. Bunun da herkes tarafından bilinmesi gerekir."