Galatasaray
Giriş Tarihi : 24-08-2017 09:38   Güncelleme : 24-08-2017 09:38

G.Birliği de istiyordu, Galatasaray bitirdi

Yeni sezona yenilenmiş kadrosunu ile giren ve ligi hızlı bir giriş yapan Galatasaray, 8. yabancı oyuncu transferini de gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

G.Birliği de istiyordu, Galatasaray bitirdi

Yeni sezona yenilenmiş kadrosunu ile giren ve ligi hızlı bir giriş yapan Galatasaray, 8. yabancı oyuncu transferini de gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Bafetimbi Gomis'e iyi bir alternatif arayan sarı-kırmızılı ekip, teknik direktör İgor Tudor'un isteği doğrultusunda Kayserispor'dan ayrılan Welliton Soares Morais ile el sıkıştı. İstanbul'da Başkan Özbek'in otelinde kaldığı belirtilen oyuncu ile 2 yıllık sözleşme imzalanacağı öğrenildi.

AVUKATLAR İNCELİYOR

Yönetim, parasını alamadığı gerekçesiyle Kayseri ile sözleşmesini tek taraflı fesheden Brezilyalı yıldızın, durumunu inceledikten sonra transferi resmiyete dökecek. Kayseri yönetimi, 30 yaşındaki oyuncunun kendilerinden habersiz başka bir takıma gitmesi halinde mahkemeye gideceğini açıklarken Welliton'un Futbol Federasyonu'ndan serbest kaldığına dair belge aldığı ve transferinin önünde herhangi bir engel olmadığı belirtiliyor. Galatasaray'ın avukatlarının belgeleri incelemeye başladıkları ve yönetime bir iki gün içinde rapor sunacakları ifade edildi.

BELGE ORTAYA ÇIKTI

Profesyonel Futbolcular Tecil İşleri Müdürlüğü Genel Sekreteri Özcan Şepik, Brezilyalı oyuncunun talebine, "Göndermiş olduğunuz 09.08.2017 tarihli yazıda bahsi geçen fesih işlemi kayıtlarımıza işlenmiştir" şeklinde bir yanıt verdi.