Güncel
Giriş Tarihi : 09-08-2017 08:26   Güncelleme : 09-08-2017 08:33

Aziz Yıldırım'dan federasyona istifa çağrısı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu'na eleştiriler yöneltirken, "Bugün bu federasyonun istifa etmesi lazım. Beceriksizler çünkü. Şimdi bana yine ceza verecekler, versinler." dedi.

Aziz Yıldırım'dan federasyona istifa çağrısı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu'na eleştiriler yöneltirken, "Bugün bu federasyonun istifa etmesi lazım. Beceriksizler çünkü. Şimdi bana yine ceza verecekler, versinler." dedi.

"Aralık ayının sonuna kadar cezalıyım" diyen Yıldırım, şöyle devam etti, "Bir kulübü temsilen seçilen bir kulüp başkanı ve yönetimi konuşma yapıyor ve bizim seçtiğimiz TFF'nin bizi cezalandırıyor. Görevlerini yapmıyorlar bizi cezalandırıyorlar. NTV Spor'da yaptığım açıklamalar için ceza verdiler. Fenerbahçe TV'de açıklama yapmışım, orada da ceza verilmiş ve onama yapılmış. 28.5.2016'da cezalar başlıyor, 28.12.2017'de bitiyor. Neredeyse 1.5 yıl ceza verilmiş. Olaylar olsaydı ve ben onları organize etseydim bu kadar ceza verilirdi."

"Bu federasyonun istifa etmesi lazım." diyen Aziz Yıldırım, "Bırakın bununla ilgili konuşmayı, istifa etmeliler. Beceriksizler çünkü. Ceza kısmını geçtim. Yine ceza verecekler bana ama önemli değil. Bugün Türkiye'de sistem budur. Fatih Terim olayı... Fatih Terim olayında, Şekip Bey dedi ki, 'Tazminat öderlerse takipçisi olacağız.' "Çünkü karşılıklı ayrıldık" dediler. Bu sözleşme yapılırken neredeydiniz? Adamı sokağın önüne atıyorsunuz, parayı alma falan. Bu mukaveleyi yapanlar kendi ceplerinden ödemeliler. Akitte varsa mahkemeye gider yine alır. TFF'nin kurallarını yerine getireceksiniz. "Gitti, parayı ödemeyeceğim" diye bir şey yok. Bir imaj var TFF'de... Sanki birileri söylüyor da onlar yapıyorlar. Kendileri istediler ve kendileri yaptılar. Bu operasyonu yaparken de kaafalarında 50 tane tilki vardı." eleştirini yaptı.

Milli Takım teknik direktörü seçimini de eleştiren Yıldırım, "Türkiye'de hiç antrenör yok mu? TFF başkanısın. Getirdiğin adamı 4 maça mı getirdin. O da yanlış. Adam 2'sini kaybederse diğer ikisine asılmaz. Günlük yaşıyoruz. Önümüzdeki 4 maçı kaybetseydik ne olacak? Ama öyle bir sistem kurarsınız, Türk Milli Takımının kaderini değiştirirdiniz. TFF'den birisi gelip de ne istiyorsunuz diye sordu mu? "Biz rezerv lig istiyoruz" diye 50 yazı yazdık. "Bu sene Lefter Ligi olsun" diye yazı yazdık. Sümenaltı yaptılar." tepkisini gösterdi.

"BUNDAN SONRA CEZA ALMAM"

"Bundan sonra ben ceza almam haberiniz olsun." diyen Aziz Yıldırım, "Muz kabuğu ayaklarının altına konmuştur. 19 sene burada başkanlık yaptım. Ben kimlerle çalıştım. 2 senedir kendi takımımız kötü, basının baskısıyla onunla bununla sustuk. Artık susmayız." dedi.

"TFF BAŞKANI HANGİ STADA GİDEBİLİYOR?"

Rıdvan Dilmen'in "Barış Sezonu olsun" temmennisi üzerine ise Aziz Yıldırım, "Barış sezonu olma şansı yok. Dilek olarak istediğimizi söyleyelim. Dilekle olmaz. TFF başkanı hangi stada gidebiliyor? Orada bir maç vardı. Niye gidemiyor? Sahada bıçak var. Birisi ölürse kim hesabını verecek? Hakemler baskı altında. Barış laf. Olmaz. Bizim statta, Beşiktaş stadında, Galatasaray stadında Anadolu takımlarının statlarında oturabiliyor mu? Orada o saygı var mı? Herkes hayal edemeyecekleri paralar harcadılar. Onlar da haksızlık olmadan müceadele etmek istiyorlar. Bunu TFF ve hakemler yapacak. Sağlayamıyorlarsa kulüpler ne yapsın? Her zaman kurullar değiştiriyorlar. Oraya saklanmışlar ve pinekliyorlar.""ifadelerini kullandı.

"Sözlerinin sonunda Fenerbahçe taraftarına teşekkür ediyorum" diyen Yıldırım, "Fenerbahçe'yi yalnız bırakmasınlar. Transferde 4 oyuncu sözümüz var, gerekirse yine yapacağız." ifadeleriyle sözlerini tamamladı.