Ankaraspor
Giriş Tarihi : 12-06-2017 09:12   Güncelleme : 12-06-2017 09:12

Badou Ndiaye rekor kıracak

Osmanlıspor, Senegalli oyuncusu Badou Ndiaye’nin İngiltere'ye transferi gerçekleşirse oyuncu için ödenecek bonservis bedeli Ankara’nın da rekoru olacak.

Badou Ndiaye rekor kıracak

Osmanlıspor, Senegalli oyuncusu Badou Ndiaye’nin transferi konusunda İngiltere’den bir kulüple ön sözleşme yaparken, transferin sonuçlanması durumunda, oyuncu için ödenecek bonservis bedeli Ankara’nın da rekoru olacak. 

40 milyon lira olarak açıklanan rakam Ankara'nın en fazla bonservis bedeli olacak.

Ankara’dan özellikle üç büyüklere oyuncu transferi sık sık yaşanırken, bu konuda en büyük kazancı sağlayan takım Gençlerbirliği oldu. Kırmızı-siyahlılar, bunun yanında Kamerunlu oyuncuları Nijitap Geremi’yi, 5 milyon dolara İspanyol devi Real Madrid’e satarak, çok önemli bir gelir elde etti. 
Başkent’ten son dönemde yüksek bonservis bedeli ile giden oyuncular:

GENÇLERBİRLİĞİ:

Ahmet Çalık (Galatasaray - 2. 5 milyon EURO), İrfan Can Kahveci (Medipol Başakşehir - 1.7 milyon Euro), Bogdan Stancu (Bursaspor - 750 bin Euro), Soner Aydoğdu (Trabzonspor - 2 milyon 250 bin Euro), Aykut Demir (Trabzonspor 3 milyon Euro), Mustafa Pektemek (Beşiktaş - Milyon Euro), Orhan Şam (Fenerbahçe - 3.5 milyon Euro), Draman Haminu (Lokomotif Moskova - 3 milyon Euro), Jimmy Durmaz (Olympiakos - 2 milyon Euro).

ANKARASPOR:

Özer Hurmacı (Fenerbahçe - 4.2 milyon Euro)