Ankaragücü
Giriş Tarihi : 17-05-2017 19:01   Güncelleme : 17-05-2017 19:01

Ankaragücü'nde ayrılık kesinleşti

2. Lig Beyaz Grup'ta şampiyon olarak, 4 yıl sonra TFF 1. Lig'e yükselen Ankaragücü'nde sürpriz bir ayrılık yaşandı.

Ankaragücü'nde ayrılık kesinleşti

2. Lig'de şampiyon olarak 1. Lig'e yükselen Ankaragücü, takımı zafere taşıyan İsmet Taşdemir'le yollarını ayırdı.

Kulüp, takımı zafere taşıyan teknik direktörü İsmet Taşdemir ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı.

Taşdemir, Sarı-Lacivertli kulübün başında 34 maçta 22 galibiyet 6 beraberlik 6 mağlubiyet almıştı.

Ankaragücü'nü TFF 1. Lig'e çıkaran İsmet Taşdemir, sarı lacivertli kulüple yollarını ayırma kararı aldı.

İsmet Taşdemir, ayrılık kararını kendisinin aldığını fakat gerekçelerinin kendisine ait olmadığını söyledi.

Taşdemir: "Ayrılık kararı benim ama gerekçeleri değil"

Aldığınız duyumlar doğru, yarın resmi olarak ayrılığı netleştireceğiz. Ben bu konuyla ilgili olarak resmi işlemleri yaptıktan sonra basın açıklaması yapacağım ama, ayrılık kararı tamamen bana aittir fakat gerekçeleri bana ait değil. Gerekçeler çok farklı. Maddiyatla ilgili olarak bir durum söz konusu değil, çünkü işin kadro kurma kısmını konuşamadık. Deseniz ki ayrılığın sebebi para, ben 5 ay 1 kuruş para almadım. İşin maddi boyutu yok yani. Şunu açıkça belirteyim bırakma kararı benim ama gerekçeleri bana ait değil.

Ankaragücü Basın Sözcüsü Tuna Yılmaz da ayrılık için konuştu

Resmi olarak sitemizden açıklama yapmadık ama Perşembe günü Başkanımız ile Hocamız bir araya gelerek görüşecekler. Tahminim büyük ihtimalle ayrılık olur. Hedeflerin uyuşmaması ya da hocanın sabırsızlığı diyebiliriz bu ayrılık kararı için. Bizim ciddi anlamda ekonomik sıkıntılarımız var kampanyalar da başlattık bununla ilgili. Ulusal lisans alıp alamama tehlikesiyle de karşı karşıyayız. Gelecek sezonla ilgili planlama yapamadık biz. Belki bunlar hocayı hedefi daha yüksek olan bir takımda çalışmaya itmiştir, bizden kaynaklanan bir durum yok ama hocadan kaynaklı bir durum bu.

Gelecek yılki hedefimizin ne olacağını da bilmiyoruz. Şampiyonluğa da oynayabiliriz, ligde kalmaya da oynayabiliriz. Bunlar biraz zaman alacak ama belki hocamız biraz aceleci davranmış olabilir, biz buna hedeflerin uyuşmaması diyoruz. Dün sayın Başkan'la hocamız telefonda görüştü, sanırım bu görüşmede ayrılık kararı çıktı. Son kez yüz yüze görüşecekler ve büyük ihtimalle ayrılık kararı alınacak. Çok karakterli bir hoca, kendisiyle başarı elde ettik, gönül isterdi ki devam edelim ama profesyonel hayatta bunlar olabiliyor.