Ankaragücü
Giriş Tarihi : 18-04-2017 16:54   Güncelleme : 18-04-2017 16:54

Ankaragücü taraftarına otobüs yağıyor

Ankaragüçlü taraftarların Kayseri deplasmanı için belediyelere yaptığı müracaatlar sonuç verdi

Ankaragücü taraftarına otobüs yağıyor

Şampiyonluğun kilit maçı olan Kayseri Erciyes maçı için Kayseri’ye akın etmesi beklenen binlerce Ankaragüçlü taraftar, belediye başkanlarından otobüs konusunda destek istedi.

Sosyal medyadan çığ gibi büyüyen davet üzerine, belediye başkanları gün içinde art arda taraftarlara otobüs müjesi vermeye başladı. İlk olarak Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankaragüçlü taraftarlar için 10 otobüs tahsis edilmesi talimatı verdi.

Başkan Yaşar, “Ankaragücü bu şehrin markası. Hep destek olduk olmaya da devam edeceğiz” açıklaması yaptı. Bu açıklamanın hemen ardından CHP Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli de Başkan Alper Taşdelen ile birlikte taraftarlar için 6 otobüs tahsis edileceğini açıkladı.

Ankaragücü maçlarını kaçırmayan Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de taraftarlar için 5 otobüs verileceğini açıkladı.

Akgül, “Şehrimizin güzide takımına biz de destek olmak istedik. İnşallah şampiyon olarak dönecekler” dedi.

En çok otobüsü veren isimse Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel oldu. Demirel, taraftarlar için 12 otobüs verileceğini açıkladı.

Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk de twitter’dan yazdığı mesajında “Taraftarlarımız için otobüsler kalkacak inşallah” diye yazdı. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak da kendilerine müraacat eden iki taraftar grubu için 2 otobüs tahsis edildiğini söyledi.

Taraftarların sosyal medyadan yaptığı davet ve belediyeye yapılan müraacatlar sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek de twitterdan açıklama yaptı.

Gökçek, “Taraftarlar grupları Kayseri’ye gitmek için belediyeyi aramışlar. Belediye önünden saat 10’da 10 otobüs kaldıracağız. Mürücaat çok olursa otobüs sayısı artabilir. Taraftar grupları topluca müraacaat edebilir” diye mesaj yazdı.