Kayseri Erciyesspor
Giriş Tarihi : 12-04-2017 16:31   Güncelleme : 12-04-2017 16:31

Kayseri Erciyespor taraftarlarından flaş hamle!

Kayseri Erciyesspor, Mavi kaplanlar Grubu'ndan Ankaragücü maçı için açıklama geldi..

Kayseri Erciyespor taraftarlarından flaş hamle!

Kayseri Erciyesspor, Mavi kaplanlar Grubu'ndan Ankaragücü maçı için açıklama geldi..

İşte o açıklama

23 Nisan pazar günü şehrimizde oynanacak olan Kayseri Erciyesspor-Ankaragücü maçı için Kadir Has stadında oynanması yönünde Ankaragüçlü taraftarlardan yoğun bir talep gelmektedir. Aynı şekilde bu isteğin kulüp yönetimi ve başkanımıza da iletildiğini biliyoruz. 
 

Grubumuzda şampiyonluğun en güçlü adayı konumundaki Ankaragücü takımı ligin bitimine bir hafta kala oynayacağı Kayseri Erciyesspor deplasman maçında şampiyonluk turu atmayı hedeflemektedir. Doğal olarak uzun ve çetin bir dönemden sonra bu mutluluğunu taraftarıyla kutlamak isteyen Ankaragücü camiasında Kadir Has stadında oynamak arzusu doğmuştur. Yan saha deplasman seyirci sayısı 90 kişiliktir, genel mevcudu ise 1800 kişilk olan stad bu maça kesinlikle cevap veremeyecek durumdadır. Çok büyük bir camiaya sahip olan Ankaragücü taraftarlarının en az 25.000 kişi olarak gelecekleri göz önünde bulundurulduğu takdirde Erciyesspor'un da menfaatleri açısından Kadir Has stadında oynanması elzemdir. Kulübümüz son zamanlarda ekonomik olarak bunalmış ve bu sezon hiç bir futbolcusuna bir kuruş ödeme yapamamıştır. Seyirci hasılatı olarak da hiç para kazanamayan kulübümüzün bu maçı genel bir fırsata dönüştürürken futbol ahlak kurallarını hiçe sayıp afaki bir fiyat belirlemeyeceğine inanıyoruz.

Ankaragücü taraftarlarının çoğu lise çağlarındaki gençler olup bu mutlu gününde takımlarının şampiyonluğuna tanıklık etmek istemektedir. Bu durum son derece doğaldır. Maç bileti için fiyat belirlerken aynı zamanda ilerde oluşturulacak özel dostlukların da takım menfaatleri kadar önemli olduğu hususu gözardı edilmemelidir. Kayserili tarafından şu ana kadar ilgi gösterilmeyen Kayseri Erciyesspor'un bu özel maçına mahsus tribünlerin Ankaragücü taraftarlarına tahsis edilmesi de son derece normal olup, bundan sadece takımlar kazançlı çıkmayıp aynı zamanda Kayseri esnafının da kazancının olacağı aşikardır. 
 

Bu özel durum sebebiyle Kayseri Erciyessor yönetiminin ve Kadir Has Stadı yönetiminin bu hassas konu için gerekli anlayışı göstereceğini umuyoruz ve bu olayda kulüp yönetimimizin yanında yer alacağımızın bilinmesini kamuoyuna arzederiz. 

MEHMET İNCİALAN

GRUP SÖZCÜSÜ