Ankaragücü
Giriş Tarihi : 30-03-2017 22:11   Güncelleme : 30-03-2017 22:11

Ankargücü'nde İsmet Taşdemir'den uyarı!

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Ankaragücü'nün şampiyon ilan edilmesinin doğru olmadığını belirtti.

Ankargücü'nde İsmet Taşdemir'den uyarı!

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Ankaragücü'nün şampiyon ilan edilmesinin doğru olmadığını belirterek, "Daha her şey bitmedi. Önümüzde 5 maçımız daha var. Sevinmek için acele etmeyelim" dedi.

Teknik Direktör İsmet Taşdemir, “Çok zorlu bir maç bizi bekliyor. Rakibimiz can havlinde. O nedenle de zor geçecek. Kimse iş bitti sanıp, rahatlamasın. Daha oynanmamış 5 maçımız var. Matematiksel olarak garantileyene kadar şampiyon değiliz” ifadelerini kullandı. Taşdemir, şunları söyledi: 

PEŞ PEŞE İKİ ZOR MAÇ OYNAYACAĞIZ

Zor maç. Onlar da alt tarafın sıkıntısını yaşıyorlar. Daha resmileşen bir şey yok, sadece avantajımız var. Oynanmamış 5 maçımız olduğunu unutmayalım. Var sayımlarla hareket edemeyiz. “O onu yenemez bu bunu yenemez” diye bir şey yok. Biz kendi işimize bakalım. Her maç bizim için önemli. Peş peşe iki zorlu maçımız var. İkisi de küme düşme korkusu yaşıyor. O nedenle zor geçecek. Can havliyle saldıracaklardır.  Bu iki maçı altedersek inşallah şampiyonluk için farklı konuşabiliriz. Çok önemli. 

PUAN FARKI 6’YA ÇIKACAK DENİYORDU!

Maç maç gitmemiz daha önemli. Şu an en önemli maçımız Bugsaş maçı. Kimse boşuna hesap yapmasın. Maçlar kağıt üzerinde kazanılmıyor. Her şey sahada yaşanıyor. Rakip kazanamayacak dediğiniz maçı kazanır, siz de puan kaybedersiniz kafa kafaya gelirsiniz. Gümüşhane bunları  yaşamadı mı? İki maçı eksikken hiç puan alamayacağını kim söyleyebilirdi? O dönem herkes, “Puan farkı 6’ya çıktı işimiz çok zor” diye ah vah etmiyor muydu? Ne oldu bir bakın. Futbol işte böyle birşey. Garanti bir şey yok. Aslolan bizim ne yapacağımız. Bizim maçlarımız gerçekten zor. Şu an herkes hem BUGSAŞ’ı hem Tuzla’yı küçümsüyor, “Bu iş bitti” falan diyor. Herkeste şampiyon olduk havası var. Aman ha. Öyle bir hataya düşmeyelim. Biz daha şampiyon olmadık beyler! Sadece 1 maçlık bir avantajımız var. Sevineceğimiz günlere çok az kaldı.

MATEMATİKSEL OLARAK GARANTİLEMEDİK

Sezon başında nasılsak şimdi de aynı mantalite ile hareket edeceğiz. Büyük bir baskı oluştu şu an herkesin üzerinde. Bunu atlatıp, her maça ayrı ayrı konsantre olmamız gerekiyor. TaraFlı tarafsız herkes şampiyon ilan etti bizi ama tekrar söylüyorum, matematiksel olarak garantilemeden şampiyon değiliz.