Ankaragücü
Giriş Tarihi : 26-03-2017 21:50   Güncelleme : 26-03-2017 21:55

İsmet Taşdemir 1 puana sevindi!

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Menemen Belediyespor karşısında alınan 1 puanın kötü olmadığını söyledi.

İsmet Taşdemir 1 puana sevindi!

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Menemen Belediyespor karşısında alınan 1 puanın kötü olmadığını söyledi.

Şampiyonluk yarışında 1 puanın değerli olduğunu belirten Taşdemir, “Kazansaydık avantajımızı çok yukarıya taşıyacaktık. Kaybetseydik de sıkıntı olabilirdi. 3 puan fark varken Gümüşhane ile ikili averajımızın kötü olması nedeniyle problem çıkma tehlikesi vardı. Bugünkü 1 puan şampiyonluk yolunda iyi oldu“ dedi.

“Yenebilirdik de yenilebilirdik de”

Bugün üzüldüğü tek tarafın stadyumu dolduran taraftarlara galibiyeti hediye edememek olduğunu söyleyen Taşdemir, “Gittiğimiz yolda, avantajımızı sağlamlaştırmak istiyorduk ama olmadı. Yalnız son 5 haftaya 4 puan farkla girmek de önemli. Bugün çok farklı da kazanabilirdik, golü yedikten sonra devreye 3-1 mağlubiyetle de gidebilirdik. Gol pozisyonu yüksek ama gol kısırlığı olan bir maç oldu“ diye konuştu.

Bugsaşspor maçının önemi

Gelecek hafta Bugsaşspor karşısında alınacak 3 puanın şampiyonluk yolunu açabileceğini kaydeden Taşdemir, “Lig artık 5 haftaya sıkıştı. Önümüzdeki hafta, şampiyonluğa oynayan iki ekipte düşmemeye oynayan takımlarla oynayacak. Fikstür avantajımız var diyebiliriz ama maçlar zorlu geçecek. Gelecek hafta Bugsaş karşısında galip gelebilirsek gittiğimiz yolu perçinleriz“ ifadesini kullandı.