Ankaragücü
Giriş Tarihi : 16-03-2017 09:53   Güncelleme : 16-03-2017 09:53

İsmet Taşdemir 'Galibiyet önemliydi'

Ankaragücü’nün Etimesgut Belediyespor’u 1-0 yenerek liderliğe ulaştığı maçın sonrasında Teknik Direktörler İsmet Taşdemir açıklamalarda bulundu.

İsmet Taşdemir 'Galibiyet önemliydi'

 

Ankaragücü’nün Etimesgut Belediyespor’u 1-0 yenerek liderliğe ulaştığı maçın sonrasında Teknik Direktörler İsmet Taşdemir açıklamalarda bulundu.

İsmet Taşdemir: “Maç maç düşünmek zorundayız”

Maçı çok farklı kazanabileceklerini ancak pozisyonları cömertçe harcadıklarını belirten Taşdemir, “Rakibimiz Gümüşhanespor’un puan kaybetmesi hem iyi oldu hem de üzerimizde ciddi bir baskı oluşturdu. Zaman zaman çok acele oynadık, bu durum da pozisyonları cömertçe harcamamıza sebep oldu. Farklı kazanabileceğimiz bir maçtan 1-0’lık skorla ayrıldık. İlk ve ikinci yarıda sayısız pozisyonlarımız vardı. Ki bu saatten sonra farklı galibiyetlerden ziyade 3 puan önemlidir. Bugün de buna ulaştık, yolumuza devam ediyoruz.” dedi.

Maçı çevirecek hamle güçlerine sahip olduklarını söyleyen Taşdemir, “Bizim kenarda hamle gücümüz var. Geçen hafta oyuna Enes’i alarak maçı çevirmiştik, bu maçta da Hurşit’in oyuna girmesiyle maçı aldık. Pozisyonları ilk yarıda değerlendirseydik hamle yapmaya da gerek kalmayabilirdi. Oyun olarak iyiyiz, bu konuda bir sıkıntı yok. “ şeklinde konuştu.

Şampiyonluk için maç maç düşünmek zorunda olduklarını vurgulayan Taşdemir, “Sezon başında ve devre arasında belli bir puan dilimini kendimize hedef koymuştuk ama bugünden sonra maç maç düşünmek zorundayız. Ki kalan 7 haftalık bölümde, olması gereken de o.” diye konuştu.