Hacettepespor
Giriş Tarihi : 05-03-2017 23:11   Güncelleme : 05-03-2017 23:11

Hacettepespor'dan F.Karagümrük açıklaması

Fatih Karagümrük ile Hacettepespor arasında oynanan maçta çıkan olaylar güne damgasını vurdu.

Hacettepespor'dan F.Karagümrük açıklaması

Fatih Karagümrük ile Hacettepespor arasında oynanan maçta çıkan olaylar güne damgasını vurdu.

Karşılaşma öncesi Vefa Stadı'na otobüsle gelen Hacettepe takımına, Fatih Karagümrük taraftarları saldırdı. 

Konuk takımın stada gireceği kapının kilitli olması nedeniyle Hacettepe kafilesi bir süre otobüsten inemezken, bu bölgede bulunan ev sahibi takım taraftarlarının içinde kaldı.

Taraftarlara müdahale eden güvenlik güçleri, olayın büyümesini önledi.

Bu utanç günü

Maçtan sonra yine olayların çıktığı maçın ardından açıklama yapan Teknik Direktör Mustafa Kaplan, "Bugün utanç günü. Benim futbolcularımın hayatı sizin 3 puanınızdan büyüktür. Yazıklar olsun. Bugünkü maçta alınan 1 puan iyi gözükebilir fakat benim için ve futbolcularım için çok üzücü oldu. Kazabilirdik ama ne yazık ki olmadı. Sahada herşey gayet iyiydi. Saha dışı olaylar hakkında bişey söylemek istemiyorum. Karagümrükspor başkanına ve yöneticilerine teşekkür ediyorum. Bizim için hayati maçlar devam ediyor. Her geçen gün daha da iyiye gidiyoruz. Güzel günlerimiz yakında biliyorum. Futbolcu kardeşlerim inanıyor, bizler inanıyoruz, camiamız inanıyor bu kötü günler birgün bitecek ve Hacettepe'mizi daha ileri hedeflere taşıyacağız" diye konuştu.

Başkana ve güvenlik görevlilerine teşekkür ediyorum

Hacettepespor Başkanı Arif Ölmez, maç sonunda yaptığı açıklamada, "3-5 fanatiğin yaptığını Karagümrük camiasına mal etmek yanlış olur. Stat evlerin içinde olduğu için giderken taraftarların arasından geçiyor otobüs. Bu sırada müdahale oluyor. Stadın orda otobüsün kapısı açılınca iki üç taraftar otoüse binerek, kafileye müdahale etmeye çalışıyor. Sonrasında polis ekiplerinin müdahalesiyle herhangi bir şey yaşanmıyor. Fatih Karagümrük Başkanı Cengiz bey bizi çok iyi ağırladı. Kendisine teşekkür ediyorum. Emniyet Müdürü ve güvenliğimizi sağlayan polis arkadaşlarımıza da şükranlarımı sunuyorum. Sağduyulu olmamız gerekiyor. 3-5 kişinin karıştığı olaylar bunlar. Sayın başkan maçta ve maç sonunda bizimle yakında ilgilendi. Hatta oyuncularımız otobüse binene kadar da kapıda bekledi" ifadelerini kullandı.