Süper Lig
Giriş Tarihi : 16-01-2017 14:21   Güncelleme : 16-01-2017 14:21

BeIN Sports sonu oldu

BeIN Sports kanalında Maraton programını sunan Şansal Büyüka ile sezon sonunda yolların ayrılacağı iddia edildi.

BeIN Sports sonu oldu

Futbol maçlarının canlı yayınladığı eski adıyla Lig Tv'den büyük değişiklikler geliyor. BeIN Sport ismiyle yayın hayatına devam edecek kanalda, yıllardır programların vazgeçilmez ismi Şansal Büyüka'nın artık ekranlarda olmayacağı iddia edildi.

İşte Sabah gazetesinden Mevlüt Tezel'in yazısı:

"Gelelim asıl bomba bilgiye...

Aldığım duyumlara göre beIN Media Group, Süper Lig'de sezon bitince Lig TV Genel Müdürü Şansal Büyüka'dan bayrağı devretmesini isteyecek.

Dile kolay; Milliyet gazetesi spor müdürüyken 1992'de TV sektörüne transfer olan, Show TV ve Cine5 başta olmak üzere yıllarca birçok TV kanalında programlar sunan, Digitürkmarkasından bile eski 'Maraton', 'Televole' gibi efsane programlara imza atan Büyüka'nın yerine bir başkasının geçeceği konuşuluyor.

"MARATON YERİNE RIDVAN DİLMEN"

Dikkatli okuyucularım hatırlar, bu köşede daha önce de yazmıştım. Lig TV'de maçların bitiş düdüğüyle birlikte büyük bir izleyici kaybı oluyor. Maç sonu görüntüler, özel röportajlar vs. yayıncı kuruluş olarak birçok avantaja sahip olmasına rağmen futbolseverler 'Maraton' yerine NTV'de Rıdvan Dilmen'i izlemeyi tercih ediyor.

"MARATON'UN SÜRESİ AZALTILMIŞTI"

Bu izleyici kaybını engellemek için de Büyüka ile yolların ayrılması planlanıyor. Zaten beIN Media Group, yönetime geçtikten sonra 'Maraton'un süresini azaltmıştı.

Elbette Digiturk'e yıllarca emek veren Büyüka'dan başka programlarda yorumculuk yapması istenebilir ama yeni sezonda 'Maraton' programında büyük değişiklikler olacak, muhtemelen ismi de değişecek.

"İZLEYİCİDE BIKKINLIK YARATTI"

Büyüka değişikliğini sadece düşen izlenme oranlarıyla değerlendirmek doğru olmayabilir.Sonuçta Büyüka'nın yıllardır müdürlük yapması ve aynı programı sunması, kendisinde metal yorgunluğu, izleyicide de bıkkınlık yarattı.

İzleyici, başta 'Maraton' olmak üzere Lig TV'nin yayın politikasında bir farklılık istiyor.

Büyüka değişikliği, aynı zamanda beIN Media Group'un istediği kimlik değişiminin en önemli adımı olacak. Haziran gibi spor medyasında büyük transfer haberleri okuyacağız.

Rıdvan Dilmen, Mehmet Demirkol başta olmak üzere bazı yorumcu ve sunucuların BeIN Sports'a transfer edilmesi gündemde."