Gaziantepspor
Giriş Tarihi : 11-12-2016 19:07   Güncelleme : 11-12-2016 19:07

Terör saldırısı sonrası Türkiye'ye gelmekten vazgeçti

Astra Giurgiu'nun teknik direktörü Marius Sumudica, dün gece İstanbul'da gerçekleşen terör saldırıları sonrasında Gaziantepspor ile görüşmek için Türkiye'ye gelmekten son anda vazgeçti.

Terör saldırısı sonrası Türkiye'ye gelmekten vazgeçti

Romanya Ligi'nin son şampiyonu Astra Giurgiu'nun teknik direktörü Marius Sumudica, dün gece İstanbul'da gerçekleşen terör saldırıları sonrasında Gaziantepspor ile görüşmek için Türkiye'ye gelmekten son anda vazgeçti.

Astra Giurgiu ile geçtiğimiz sezon lig şampiyonu olarak Rumen ekibini tarihine ilk kez zirveye taşıyan Marius Sumudica, dün gece İstanbul'da yaşanan terör olayları sebebiyle Gaziantepspor ile görüşmek için Türkiye'ye uçmaktan son anda vazgeçti.

Avrupa Ligi'nde ilk kez son 32'ye çıkardı 

Astra ile UEFA Avrupa Ligi'nde son 32 turuna kalan ve Rumen ekibinin perşembe günü grupta oynadığı son maç olan Roma maçından sonra takımdan ayrılacağını açıklayan Sumudica, Rumen basınına yaptığı açıklamada terör saldırıları sebebiyle kararını değiştirdiğini söyledi.

Oyuncularıyla vedalaştıktan sonra kararını değiştirdi 

Digi Sport'a konuşan Rumen teknik adam, Astra tesislerinde oyuncularıyla vedalaştıktan sonra Türkiye'ye uçmaya hazırlanırken İstanbul'daki terör saldırısını duyduğunu ve Gaziantep'e gitme kararından vazgeçtiğini belirtti.

Romanya basınında geçtiğimiz günlerde Sumudica'nin Gaziantepspor ile anlaştığı yazılmış ve Astra'daki maaşının beş katını alacağı öne sürülmüştü.

19 haftası geride kalan Romanya Ligi'nde 23 puan toplayarak dokuzuncu sırada yer alan Astra, pazartesi akşamı Steaua Bükreş ile kritik bir mücadeleye çıkacak. Gaziantep'e gitme kararından son anda vazgeçen ve Astra ile olan sözleşmesini henüz feshetmeyen Sumudica'nın takımının başında maça çıkması bekleniyor.