Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 05-12-2016 08:49   Güncelleme : 05-12-2016 08:49

Ümit Özat, Fırat Aydınus veTrabzonspor'dan özür diledi

Gençlerbirliği teknik direktörü Ümit Özat, Adanaspor galibiyeti sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Ümit Özat, Fırat Aydınus veTrabzonspor'dan özür diledi

Gençlerbirliği teknik direktörü Ümit Özat, Adanaspor galibiyeti sonrası yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Özat, geçen hafta Trabzonspor maçında Uğur Çiftçi'nin gördüğü kırmızı kartla ilgili verdiği tepki için de bordo mavili camiadan özür diledi.

İşte Özat'ın 'özür' açıklaması;

"Geçen hafta kırmızı karta çok hezeyan etmiştim. O yüzden Hem Fırat hocadan hem de Trabzonspor camiasından özür diliyorum. Biz saha kenarında bazen olayları sıcağı sıcağına değerlendiremeyebiliyoruz"

Trabzonspor ile Gençlerbirliği arasında geçen hafta oynanan maçta Uğur Çiftçi'nin 28. dakikada kırmızı kart görmesi sonrasında Ümit Özat, verilen kararın haksız olduğunu ifade etmiş ardından da "Sanki Trabzonspor bugüne kadar her maçını hakem hatasıyla kaybetmiş gibi bir algı yaratılıp kamuoyunda avantaj sağlamaya çalışılıyordu. Bugünkü kımızı kartın yüzde yüz bir kırmızı kart olduğunu düşünmüyorum." şeklinde bir yorum belirtmişti... 

Özat'ın maçla ilgili açıklamaları ise şöyle:

"Adanaspor bireysel anlamda iyi oyunculardan kurulu bir takım. Ama yeni oyunculardan bir araya gelmenin sıkıntısını yaşıyorlar. Oyuncularımın belki çarşamba günü oynadığımız Türkiye Kupası maçının yorgunluğunu hissettik. Ama kazanmak önemliydi ve kazandık. Final paslarında daha dikkatli olsak çok daha farklı kazanabilirdik. Sonradan çift santrafora döndük. Bunu önce yapsaydık belkide daha iyi bir Gençlerbirliği izletebirdik. Ama sonuç itibariyle kazandığımız için mutluyuz"