Ankaragücü
Giriş Tarihi : 15-11-2016 19:52   Güncelleme : 15-11-2016 19:52

İsmet Taşdemir 'Çok çalışmamız gerek'

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Menemen Belediyespor maçını değerlendirdi.

İsmet Taşdemir 'Çok çalışmamız gerek'

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Menemen Belediyespor maçını değerlendirdi.

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Menemen Belediyespor mağlubiyeti sonrası ilk kez konuştu. Taşdemir, “Hiçbir mazaretimiz yok. Kazanacağımız maçı kaybettik” dedi. Taşdemir, şunları söyledi:

“Menemen maçı kritik bir virajdı. Rakibin evinde nasıl oynadığını iyi biliyoruz. Ona göre hazırlıklarımızı yaptık. 85. dakikaya kadar da her şey istediğimiz gibi gitti. 10 dakikada maçı kaybettik. Bunlar futbolda olan şeyler. Bu maç geride kaldı ve biz önümüze bakacağız.”

GERİYE ÇEKİLMEK PSİKOLOJİK BİR ŞEY

Futbolda kenar yönetimi futbolculara geri çekilin demez. Hele ki böyle bir şey benim tabiatımda yok. 3-2 olduktan sonra geri çekilmemiz psikolojik bir durumdu. Kalemizdeki gollerin üçünü duran toptan yedik. Üçüncü gol kornerden gelen topta yaşanan karambol. İkinci gol desen öyle. Son gol de usta işi bir frikik. Yapacak bir şey yok, kaybedilen bir şey de yok. Önümüzde daha oynanmamış çok maç var. Yeni bir seri yakalayıp ligin ilk yarısını zirvede bitirmek istiyoruz.”

HER ÇIKIŞIN BİR İNİŞİ VARDIR

Gümüşhane’nin böyle olacağını inanın kendileri bile beklemiyordu. Bu onları farklı bir havaya soktu. Ama kimse unutmasın ki her çıkışın bir de inişi var. Zaten böyle devam ederlerse kimse engelleyemez. Mutlaka bir şeyler yaşayacaklar. Şunu özellikle belirteyim Gümüşhane’ye bakmaktansa kendimize bakıyoruz. Benim prensibim bu. Rakibim değil kendi takımım beni ilgilendirir. Biz de öyle yapıyoruz. Rakip odaklı olmak yerine bu hafta hangi takımla maçımız var onu düşünüyoruz. Önemli olan bizim ne yaptığımız. Herkes kendi göbeğini kesecek. Hedeflerimize ulaşmamız için çok çalışmamız gerekiyor. Bundan sonra kaybedilen maçlarda ne hata yapmışız, 10 dakikada nasıl maçı kaybetmişiz onları inceleyip tedbirlerini alacağız”