Güncel
Giriş Tarihi : 28-10-2016 13:45   Güncelleme : 28-10-2016 13:45

İspanya'yı karıştıran transfer teklifi ortaya çıktı

Barcelona tarihine adını altın harflerle yazdıran Pep Guardiola'ya, ezeli rakip Real Madrid'in transfer teklifinde bulunduğu ortaya çıktı.

İspanya'yı karıştıran transfer teklifi ortaya çıktı

Barcelona tarihine adını altın harflerle yazdıran Pep Guardiola'ya, ezeli rakip Real Madrid'in transfer teklifinde bulunduğu ortaya çıktı.

Zinedine Zidane, 4 Ocak 2016'da Real Madrid'in teknik direktörü oldu. 2 Nisan'da Barcelona'yı Nou Camp'ta 2-1 yenerek hem ezeli rakibinin 39 maçlık yenilmezliğine son verdi hem de 2007'de Bernd Schuster'den sonra ilk El Clasico'sunu galibiyetle kapatan ilk Real Madrid Teknik Direktörü oldu.

Ligi Barcelona'nın bir puan gerisinde ikinci bitirdi ama 28 Mayıs'ta Şampiyonlar Ligi'ni kazandı. 18 Eylül'de Espanyol'u 2-0 yenerek üst üste 16 La Liga galibiyetiyle kulüp rekorunu kırdı. [Real Madridden Guardiola bombası] Real Madrid ile bir yılı doldurmadan bu başarıları yakalayan Fransız futbol adamının Rafael Benitez sonrası mor-beyazlıların ilk tercihi olmadığı öne sürüldü. 

"GUARDIOLA'NIN MENAJERİYLE TEMAS KURDULAR"

Pep Guardiola'nın biyografisini yazan Marti Perarneu, Benitez sonrası Real Madrid'in ilk adayının Guardiola olduğunu söyledi. Perarneu, "Guardiola ile sözleşme imzalamak için menajeri Josep Maria Orobitg ile temas kurdular. Ama o sırada Bayern'in başında olan Guardiola, işi başından reddetti. Gayet iyi biliyorum, çünkü ben de oradaydım" diye konuştu.

Bir Barcelona efsanesi olarak Real Madrid'e kapıları baştan kapatan Guardiola, Bayern Münih'ten sonra Manchester City'nin başına geçmişti.