Reklamı Geç

Bakan'dan Ankara'ya yeni stat itirafı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara'ya yapılacak yeni statla ilgili geç kaldıklarını belirterek, "Bugün kim neyi yapacak bu konuyu karara bağlayacağız" dedi.

Bakan'dan Ankara'ya yeni stat itirafı
Bu içerik 1129 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara'ya yapılacak yeni statla ilgili geç kaldıklarını belirterek, "Bugün kim neyi yapacak bu konuyu karara bağlayacağız" dedi.
 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara'da statla ilgili geç kaldıklarını belirterek, gelişmelerle ilgili şu açıklamayı yaptı:
 

"Ankara'da yapılması planlanan statla ilgili de dün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı, Ankara Valisi ve bakanlık teşkilatımızın bir toplantısı yapıldı. Yapılması gereken işlemlerle ilgili en hızlı şekilde kimin neyi üstlenmesi gerektiği noktasında ilk toplantımızı yapacağız. Ankara için özellikle düşündüğümüz şey, yeni stat şu anda 19 Mayıs Stadı'nın olduğu bölgede yapılacak. Uluslararası anlamdaki müsabakalara ev sahipliği yapabilecek bir yapıda olacak. Kapasite noktasına ise bakacağız. İnşallah çok hızlı yapacağız, çünkü Ankara'da stat konusunda geciktik. Göreve geldiğimde stadın yeriyle ilgili bir hukuki süreç vardı, onun sonuçlanmasını beklemek durumundaydık. O sonuçlandı. Ankara'nın stadını yapmak zannedersem bizim görevimiz. İnşallah başkente bunu kazandıracağız."
 

Dün yapılacağı açıklanan toplantının detaylarının ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşılacağı öğrenildi.YAŞAYAN STATLAR YAPIYORUZ
 

Bakan Kılıç, "24 saat yaşayan statlar yapıyoruz. En iyi örneklerinden bir tanesi Beşiktaş'ın stadıdır. Fenerbahçe'nin stadı da benzer niteliktedir." ifadelerini kullandı. Trabzon'da yapımı devam eden stadın çok hızlı ilerlediğini belirten Kılıç, şöyle devam etti:
 

"Trabzon'da inşa edilen Akyazı Stadı, Türkiye'deki önemli statlardan birisi. İlk ihalesi yapıldığı zaman nispeten daha farklıydı. Teknoloji çok hızlı gelişiyor. Çim konusunda da değişiklik yapıldı, hibrit çime geçildi. Gerçekten çok güzel ancak çatısı zor olan bir stat. Türkiye'de örneği olmayan bir şey. Özel bir çatı, Karadeniz'in dalgalarının anlatılmaya çalışıldığı bir mimari yapıya sahip. Bundan dolayı da çok dikkatli inşa edilmesi gereken özel bir yapı ama sona gelinmiş vaziyette. Ekim ortasında bir açılış planlıyoruz."

19 mayıs stadı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eljif Elmas Napoli'de
Eljif Elmas Napoli'de
Spor Ekranı
Spor Ekranı
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi