Ankaragücü
Giriş Tarihi : 06-09-2016 19:14   Güncelleme : 06-09-2016 19:14

İsmet Taşdemir'in taraftar üzüntüsü!

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Ankaralı basın mensuplarıyla bir araya gelerek, önemli açıklamalar yaptı.

İsmet Taşdemir'in taraftar üzüntüsü!

Ankaragücü Teknik Direktörü İsmet Taşdemir, Ankaralı basın mensuplarıyla bir araya gelerek, önemli açıklamalar yaptı.

 

Kulüpte başarılı olmak için herkesin büyük fedakarlık yaptığını belirten Taşdemir, “Ankaragücü camiasını mutlu etmek istiyoruz. İyi bir hava yakaladık ve bunu lig boyunca devam ettirmek niyetindeyiz. Büyük konuşmayacağız ama hedeflerimiz var” diye konuştu.

 

İşte Taşdemir’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar:
 

İYİ MÜCADELE ETTİK
 

“Genelde sezonun ilk maçları hep zordur. Genelde sürpirzlere de yol açar. Oyuna iyi başladı. Özellikle ilk yarıda daha aktif oyun oynadık. İlk 25 dakika içinde 3 farkı da yakalayabilirdik. 2 tane direkten döndü, 2 tane de kaçan pozisyon var. Bununla birlikte rakip ceza sahamıza sadece iki kere gelebilmiş. İlk 45 dakikada istediğimiz her şeyi sahaya yansıttık diyebilirim. İkinci yarıda başlangıçla birlikte direncimizin biraz düşmesiyle rakip 10 dakika kadar etkili oldu. Pozisyon vermememize rağmen biraz sıkıntı yaşadık. Sonrasında toparladığımız zamanda da Enes’in güzel golü geldi. Bundan sonra da oyun bizim insiyatifimize geçti. Gol yemeden ilk maçımızı galip bitirdiğimiz için sevinçliyiz.”
 

KAFAMDAKİ 11’LE BAŞLADIM
 

Bu maçın 11’ini hafta içi düşündüğüm gibi çıkardım. Daha sonraki değişiklikler de oyunun gidişatına göre yapılan değişiklikler oldu. Taşçı stoper oynadı. Bu oyuncumuz hem sol bek hem stoper oynayabiliyor. Son haftalardaki performansını ele aldığımızda Taşçı ile başlamayı uygun gördük.
 

TARAFTARLARIN TEPKİSİNE ÇOK ÜZÜLDÜM
 

Başktent turnuvasında taraftarlarımızın beklentisi sanırım kupa yönündeydi. Ama şunu unutmamak lazım ki bu bir hazırlık maçı ve kupasıydı. Biz sadece bu kupayı almak için bir hazırlık yapsaydık lig bizim için daha farklı olurdu. Ama bizim amacımız lig bunu bilmelerini isterim. Ben kendim bu camianın bir neferi olarak daha önce sıkıntılı süreçleri bizzat yaşadım. o nedenle de taraftarlarımızın böyle bir tepki vermesine anlam veremedim. Çünkü bizim dönemimizde oynadığımız dönemde ligde 7 maçın 6’sı kaybettiğimiz bir dönemi hatırlıyorum. 8. maçta taraftarlar bizi meşalelerle karşılamıştı. Sondan ikinciyken o maçla beraber aldığımız galibiyetlerle birlikte ligi 4. sırada bitirip UEFA’ya gittiğimizi biliyorum. Ben bu statta çok mağlubiyet yaşadığımızı hatırlıyorum. Ama ondan sonra bile taraftarlarımızın bizi tribüne çağırıp, “Böyle oynayın bize yeter” dediğini biliyorum. Dolayısıyla böyle bir camianın, başarıya daha da aç bir taraftar grubunun bir hazırlık maçında böyle tepki vermesi beni çok şaşırttı ve çok üzdü.
 

HAZIR OLAN FORMAYI GİYER
 

Biz sezon başından bu yana iki ay çalışma imkanı bulduk. Bunun sonrasında da kim lige hazır onu görme fırsatımız oldu. Kimsenin forması garanti değil. Birçok transfer yaptık. Form grafiği yükselen arkadaşlarımız olacaktır. Kimin oynayacağını zaman gösterecek. Şu anda eski yeni ayrımından ziyade, kim şu anda hazır onu tercih ettik ilk maçımız itibariyle.


KIRKLARELİ'Yİ İNCELEDİK
 

Kırklarelispor maçı öncesi gerekli çalışmaları yapıyoruz hatta bir arkadaşımız maçlarını izledi. Şunun bilinmesi lazım. Bizim grup enteresan bir grup. Kırklareli ile birlikte çok takım üst sıraları hedefliyor. Onların kadrosunu incelediğimizde bu ligin deneyimli ve iyi oyuncularından kurulu olduğunu görüyoruz. İyi bir rakiple karşılaşacağız, iyi transferler yaptılar. Bu haftaki maçımız daha da zor olabilir. Bence bu sezon ligde 10 takım zirve mücadelesi verecek.
 

10 HAFTA SONRA DAHA İYİ BİR BULUŞMA OLSUN
 

Afyon bildiğimiz bir yer, sahası güzel, atmosferi de güzel. Gönül isterdi ki o sahada bile olsa seyircimizle oynayalım. Ama cezamız nedeniyle bu mümkün olmadı. Önümüzde içeride dışarıda 10 haftalık bir süreç var onlarla buluşmamız için. 10 hafta sonunda iyi bir şekilde iki sevgili buluşsun. İnşallah kafamızdakileri yansıtabilirsek o buluşmanın çok daha sıcak daha keyifli olur.
 

SERKAN VE ORHAN


Serkan bir adım daha önde. 10 gün daha önce geldi. Diğer arkadaşlar da hazırlıklarını sürdürüyor. En kısa zamanda hazır olacaklar. Bizim belirlediğimiz 4 kaptan var. Birinci kaptanımız Adem’dir. Yardımcıları ise Orhan, Serkan ve Erhan Şentürk’tür.
 

YÖNETİM BÜYÜK İŞLER BAŞARDI
 

Bazı kulüpler borcumuz var diye veryansın ediyor. Bu kulüp sezon başlamadan önce yeni transferle birlikte ödediği paranın haddi hesabı yok. Transfer yasağını kaldırdık. İnşallah sonradan birşeyler çıkmaz. Hemen hemen temizlendi gibi bir şey. Takside bağlanan borçlar var. Yönetimde inanılmaz bir fedakarlık var ve bu fedakarlık beni ve arkadaşlarımı daha ağır bir yükün altına sokuyor. Bunun karşılığını vermemiz lazım diye düşünüyoruz. Çok büyük badireler sonrası bu kulüp düzlüğe çıkmanın ucuna geldi. İnşallah her şey güzel olur.
 

KOCAELİ KENTİ BİZİM ÇIKMAMIZI İSTEMEDİ
 

Kocaeli Birlikspor’dayken 26. hafta 10 puan gerideydik. Orada takım olmayı biraz geç başardık ve ikinci yarıda iyi gittik. Orada bizi istemeyen, takımın PTT’ye çıkmasını istemeyen bir şehir vardı. Kocaelispor varken, Kocaeli Birlikspor’un çıkmasını kimse istemiyordu. Buna rağmen geldik son anda yaşadığımız talihsizlik sonrası ikincilikte kaldık. O sene de oluşturmaya çalıştığımız şeyi başardık. İstikrar da vardı. Bir iki maç kötü gittik diye ne biz dağıldık ne futbolcular. Yönetim de arkamızda durunca yarışı sonuna kadar götürmüştük. Dediğim gibi tamamen talihsizlik ve kentin bu başarıyı istememesinden kaynaklıydı.
 

BU TAKIMIN SORUMLULUĞU BENDE
 

Yeni transferlerimizin iyi performans vereceklerini düşünüyoruz. Yönetimimiz teknik heyetin raporu doğrultusunda belirlenen tüm isimleri aldı. O nedenle de sorumluluk bizde. Allah muhafaza yarın öbür gün sıkıntılı bir duruma düşersek tek sorumlusu benim. Bunun böyle bilinmesini isterim. Çünkü ben kimi istesem ikiletmeden aldılar.