Ankaragücü
Giriş Tarihi : 05-09-2016 21:38   Güncelleme : 05-09-2016 21:38

İsmet Taşdemir şampiyonluk şansını değerlendirdi

Ankaragücü teknik direktörü İsmet Taşdemir; NTV Radyonun canlı yayın konuğuydu.

İsmet Taşdemir şampiyonluk şansını değerlendirdi

 

Ankaragücü teknik direktörü İsmet Taşdemir; NTV Radyonun canlı yayın konuğuydu.

 

İşte İsmet Taşdemir’in takımı ile ilgili yaptığı açıklamalar:

 

Aydınspor maçı zor geçti

 

Cezamızdan dolayı Aydınspor 1923 maçı başka bir ilde oynandı. Bizim için zor geçti. Arkadaşlarımızın özverisi ile maçtan galip döndük. Dönem dönem daha iyi olabilirdik. Kafadan maç 2-0 olabilirdi. Direkten dönen toplarımız vardı. Onlarda olsa daha rahat olabilirdi. Aydınspor’da pozisyonlara girdi. Bulduğumuz 2.golle maçı kazandık.

 

2 Etaplı kamp yaptık

 

Sezon öncesi hazırlıklar düşündüğümüz gibi geçti. 2 Etap kamp yapma olanağı bulduk. İlkini Erzurum’da diğerini de Kızılcahamam’da gerçekleştirdik. İlk maçta daha hazır olan oyuncularımızla oynadık. Kamp başlangıcından sonra aramıza katılan arkadaşlarımız var. Onlarda hazır olunca daha iyi bir Ankaragücü izlettireceğimizi düşünüyoruz.

 

Yeni bir oluşum oldu

 

Yaklaşık 15 tane transfer yaptık. Hemen hemen yeni bir oluşum oldu. Bu oyuncuların 3 tanesi çok tecrübeli. Bize göre bu ligin iyi oyuncuları. Bildiğiniz gibi gençlerle tecrübelileri iyi kaynaştırdığınız zaman iyi şeyler ortaya çıkacaktır.

 

Hedefimiz takımı hak ettiği yere çıkarmak

 

Öncelikle hedefimiz iyi futbol oynayan, sahada ne oynadığını bilen bir takım oluşturmak. Kendimize has bir oyun oynamak ve bunu geliştirmek. Şu an üzerinde durduğumuz konu bu. Bunu sahaya yansıtabildiğimiz sürece de, iyi oyunla birlikte de hedefe ulaşmak istiyoruz. Ankaragücü bulunduğu yeri hak etmeyen bir kulüptür. Bunları yaparsak; yönetimimizle, oyuncularımızla birlikte el ele verip Ankaragücü’nü layık olduğu yerlere çıkarırız.

 

Kırmızı Grup daha güçlü

 

Geçen sezon ki performanslara da baktığımız zaman bu sezon Kırmızı Grup daha güçlü. Geçen sezon PTT 1.Lig oynamış takımlar var. Geçen sezon play-off oynamış takımlar var. Geçen sezon bir alt ligden de şampiyon olmuş takım var. Bizim gruptaki hemen hemen her takımın bir hedefi var. 2 grubu karşılaştırdığımız zaman benim fikrim Kırmızı Grubun daha güçlü bir grup olduğu şeklindedir.

 

Bu camia bizim camiamız

 

Bu camia bizim camiamız. Ben bu camiaya futbolcu olarak da hizmet ettim. Çok sevdiğim bir camia. Bu camiaya layık olmaya çalışacağız. İstediklerimizi yapıp başarılı olursa Ankaragücü’ne faydalı olacağımızı düşünüyorum. Tek isteğimiz bu.

 

Ediz Bahtiyaroğlu’nu rahmetle anıyorum

 

Ankaragücü’nü çalıştırdığımda beraber çalıştığımız bir arkadaşımızdı. Kendisi çok saygılı, efendi bir arkadaşımızdı. Çok sevdiğimiz biriydi. Kendisini rahmetle anıyorum.