Kayseri Erciyesspor
Giriş Tarihi : 31-08-2016 10:13   Güncelleme : 31-08-2016 10:13

Ankaragücü'nün rakibinde mutlu son

Erciyesspor, bir taraftan yönetim krizi yaşarken, takımın lige katılacak olması moralleri az da olsa düzeltti

Ankaragücü'nün rakibinde mutlu son

 

Erciyesspor’da müjdeli haber, bir numaralı isimden geldi. Teknik direktör Mustafa Özkeş Şimşek, “Tüm zorluklara rağmen Cumartesi günü sahaya çıkacaktır” açıklaması yaptı ve taraftarın yüreğine su serpti.

 

Yönetimin bir türlü oluşamamasıyla kapanmayla karşı karşıya gelen Mavi-Siyahlı kulüpten gelen bu haber sonrasında taraftar da Cumartesi günü tribünde olacaklarının sözünü verdi.

 

Kayseri Erciyes Taraftarlar Derneği 2. Başkanı Mehmet İncialan, “Cumartesi günü oynanacak olan Hatay maçında ilin seçilmiş yöneticilerine fitre ve zekatınızı vermek istiyorsanız mutlaka gelin” diyerek, göndermede bulundu. Takımın kapanmaması için büyük fedakarlıkta bulunduklarını ifade eden İncialan, “Biz, iyi ve kötü günde yani her zaman Erciyesspor’un yayında olduk. Erciyesspor’u, böylesine zorlu günlerde yalnız bırakmak bizim kitabımızda yazmaz. Kulübü bu durumlara düşürenlere yazıklar olsun diyoruz” dedi.

 

2. lig Kırmızı Grupta oynayacaklarını anımsatan İncialan, Hatay maçının 03 Eylül Cumartesi günü Atatürk Dış sahada oynanacağının bilgisini verdi.

 

Karşılaşmada Passolig uygulamasının olmadığını ve kağıt bilet ile maça girilebileceğini vurgulayan İncialan, “3 eylül cumartesi günü Erciyessporumuz-Hatay maçı saat 16.00 yan sahada oynanacaktır. Passolig yoktur. Kağıt bilet uygulanacaktır. Önemli olan bu maça takımın çıkması olup galibiyetin hiç önemi yoktur. Yani sonuç ne olursa olsun orada olmalı ve Erciyesspor’u sevdiğimizi göstermeliyiz. Herkes protesto için hazırladığı pankartını ve kartonunu getirsin. Tribünde aynen devam edeceğiz. Formalar yine giyilsin. Klavye Erciyessporlusu olmayanları bekliyoruz” dedi.