1461 Trabzon
Giriş Tarihi : 27-07-2016 07:53   Güncelleme : 27-07-2016 07:53

Şampiyon Çayyoluspor'a coşkulu karşılama

İsveç’te 42.’si düzenlenen Gothia Cup’ta Türkiye’yi temsil eden Çayyoluspor amatör futbol takımı şampiyon oldu.

Şampiyon Çayyoluspor'a coşkulu karşılama

İsveç’te 42.’si düzenlenen Gothia Cup’ta Türkiye’yi temsil eden Çayyoluspor amatör futbol takımı şampiyon oldu. Başkent ekibini, Esenboğa Havalimanı’nda taraftarlar ve sporcu aileleri karşıladı.
 

82 ülkeden, çok sayıda takımın katıldığı ‘Gothia Cup Dünya Gençlik Futbol Tunuvası’nda, Türkiye’yi temsil eden tek kulüp olan Çayyoluspor, başarısıyla dikkati çekti.

 

U-16 takımıyla turnuvaya katılan Başkent ekibi, final maçında Hong Kong FC’yi 4-1 yenerek, şampiyonluğa ulaştı. Yurt dışında daha önce de şampiyonluklar kazanan kulüp teknik ekip ve oyuncuları, Ankara’ya dönüşte Esenboğa Havalimanı’nda coşku ve gururla karşılandı.

 

Kulüp Başkanı Olcayto Başarı, Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmenin kendileri açısından önemli olduğunu belirtip, “Çocuklar özverili bir mücadele verdi. Bu başarıda herkesin payı var. Emeği geçenleri kutluyorum. Kulüp olarak, sporcularımızın iyi bir vizyonla yetişmesini istiyoruz. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan aileler ile yönetim kurulumuza da teşekkür ederim” dedi. Çayyoluspor Sportif Direktörü Recep Salih İlker de çok güçlü takımlarla karşılaştıklarını ifade edip, “Turnuvanın en güçlü takımlarını eleyip, haklı bir zafer yaşadık” diye konuştu.