Ankaragücü
Giriş Tarihi : 06-05-2016 13:36   Güncelleme : 06-05-2016 13:36

Gözaltına alınan A.Güçlüler'in ifadesi şaşırttı

Amedspor’a saldıran Ankaragücü grubu savcılığa verdiği ifadede, “Ülkenin bölünmez bütünlüğünü hiçe saymaları üzerine arbede yaşandı. Kimseyi darp etmedik” sözleriyle kendilerini savundu.

Gözaltına alınan A.Güçlüler'in ifadesi şaşırttı

Amedspor’a saldıran Ankaragücü grubu savcılığa verdiği ifadede, “Ülkenin bölünmez bütünlüğünü hiçe saymaları üzerine arbede yaşandı. Kimseyi darp etmedik” sözleriyle kendilerini savundu.

Diken'den Burcu Karakaş'ın haberine göre; Amedspor ile MKE Ankaragücü Ankara’nın karşılaşmasında, Amedspor’un yöneticileri Nurullah Edemen, Soran Mızrak, Nesih Aktepe, Mevlüt Aslan, Ekrem Yeşil ve Kulüp Başkanı Ali Karakaş, 30 kişilik bir grubun saldırısına uğramıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu da Amedspor yöneticilerinin linç edilmesiyle ilgili Ankaragücü’ne dört maç seyircisiz maç ve 25 bin TL para cezası vermiş, saldırganların da 90 gün maç izleyememesine hükmetmişti.

Haklarında yaralama, tehdit ve hakaret suçlarından soruşturma başlatılan saldırganlar, savcılık ifadelerinde ise, küfürler nedeniyle tahrik olduklarını, kimseye kasıtlı vurmadıklarını iddia etti.

Mustafa Volkan K., ifadesinde, “Ben herhangi bir şekilde Amedsporlu bir yöneticiye ya da taraftara vurmadım. Kavgaya karışan Ankaragücüne gönül veren arkadaşıma vurmuş olabilirim. Olayların çıkış sebebi Amedsporlu yöneticilerin bayrağımıza, İstiklal marşımıza ve Türkiye Cumhuriyetine karşı yapmış olduğu çirkin eylem ve sözle saldırıdır” dedi.K. olayla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar hakkında ise “Maç sonrası yaşananlarla ilgili duygu ve düşüncelerimi paylaştım. Kavga esnasında olaya karışan arkadaşlarımı ayırmak için onları vurmuş olabileceğimi söyledim. Bunun sonucu elim yaralanmıştı. Ben de bunu milli duygularımla Facebook hesabımdan paylaştım” dedi.

‘Kürtçe olduğunu düşündüğümüz bir dilde sertçe bir şeyler söylediler’
Şüphelilerden Osman K. ise bazı şahısların kendilerini küfürle tahrik ettiğini savunarak, “Ülkenin bölünmez bütünlüğünü hiçe sayarak ‘TC’nin başkentine koyduk’ demeleri üzerine arbede yaşandı. Kimseyi darp etmedim. Kimseye kasıtlı vurmadım”dedi.

Şüpheli Osman G. de, “Biz Türkiye’nin her yerinde deplasmanlara gidip maç seyrediyoruz ama hakaret ve tahrik kimse etmedi. ‘Öyle sokulmaz böyle sokulur’ diye yüksek sesle bağırdılar. Kendi aralarında tahminim Kürtçe olduğunu düşündüğümüz bir dilde bize bakıp sertçe bir şeyler söylüyorlardı” dedi.

Şikayetçi olan Amedspor yöneticileri ise verdikleri ifadede, “Bize hitaben ‘O. çocukları, buradan sağ çıkamayacaksınız. Burası size mezar olacak’ diye tehdit ve hakaret ettiler. Bizi linç etmeye kalktılar” şeklinde konuştu.