Gençlerbirliği
Giriş Tarihi : 05-11-2014 09:58   Güncelleme : 05-11-2014 09:58

Gençlerbirliği'nde bir protesto daha

Gençlerbirliği'nde Alkaralar'dan sonra Haydigençler grubu da passolig nedeniyle maçlara gitmeyeceklerini açıkladı.

Gençlerbirliği'nde bir protesto daha
Gençlerbirliği'nde Alkaralar'dan sonra Haydigençler grubu da passolig nedeniyle maçlara gitmeyeceklerini açıkladı.

Grubun sitesinden yapılan açıklama şöyle:
Gençlerbirliği taraftarlık kültürüne bağlı kalarak ve hiç kimsenin güdümüne girmeyerek yıllarca tribünde yerimizi aldık. Kulüp içinde veya dışında kimsenin oyuncağı da paralı askeri de olmadık. E-bilet’i ve passolig’i başımıza bela eden yeni yasanın güya tribünlere ve spor alanlarına getireceği huzur ve güvenlik ortamını tehdit eder nitelikte hiçbir davranışta bulunmadık; bu huzur ve güvenliğin, taraftarın kendini bilinçlendirmesi ve siyasi-ticari vd. çıkar odaklarının güdümünden bağımsız hareket edebilmesiyle sağlanabileceğini savunduk. Kendi halimizde mutluyduk, bizim tribünümüzde huzursuzluk da, asayişsizlik de, şiddet de en azından yüksek ölçülerde var olmadı, kendi Haydi Gençler oluşumumuz içinde bunlar zaten hiç var olmadı.
Bundan dolayı kendimizde hak bilerek soruyoruz Türk futbolunun yöneticilerine, soruyoruz her fırsatta İstanbul takımı taraftarı olduklarını açıklamaktan utanmayan sayın başkanımıza ve kulüp yöneticilerimize! Hangi Gençlerbirliği taraftarı bu Passolig sistemini talep etmiştir? Bu Passolig bizim hangi ihtiyacımıza cevap verecektir? Gençlerbirliği tribününde hangi şiddeti, hangi olumsuzluğu, hangi kötü örneği gördünüz de bize bu Passolig’i mecbur edenlerin avukatı oluyorsunuz?
Bu aldatmacanın arkasına neler gizlenmek istendiğini elbette ki biz de görebiliyoruz. Bu yüzden, hiçbir hukuki dayanağı olmadan taraftar üzerinde oynanan bu kirli oyuna alet olmuyor, adı geçen bankanın müşterisi olmuyoruz. Yani, bu ülkenin şahsiyet sahibi tüm tribüncüleri gibi bu yıl tribünlerde BİZ DE YOKUZ!
HAYDİ GENÇLER YÖNETİMİ
Etiketler: gençlerbirliği haydi gençler