Güncel
Giriş Tarihi : 28-04-2016 11:39   Güncelleme : 28-04-2016 11:39

Yok daha neler... Taraftara çip takacaklar

Arjantin 1. Lig ekiplerinden Tigre, yepyeni bir uygulama için harekete geçti.

Yok daha neler... Taraftara çip takacaklar

Arjantin 1. Lig ekiplerinden Tigre, kulüp işlerini daha hızlandırmak için taraftarın derisinin altına çip takmak için harekete geçti.


Kulüp, taraftarların derisinin altına çip takmak için yeni projesinini tanıttı. "Bilet Tutkusu" ismi verilen projeye göre, taraftarın derisinin altına bir mikroçip takılacak ve taraftar bilet almadan maçlara girebilecek.

 

"Şimdi kulübünüzü içinizde taşıyabilirsiniz" sloganının kullanıldığı projeyle ilgili konuşan kulüp genel sekreteri Ezequiel Rocino, "Uzaktan kumandayla çalışan bir kimlik kartı gibi olacak. Bu mecburi olmayacak. Amacımız işlemlerin daha hızlı halledilmesi" dedi.
 

[Haber görseli]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TARAFTAR KARŞI ÇIKTI
 

Boenos Aires varoşu Victoria'nın takımı Tigre'nin hayata geçireceği projeyle çiplerle bilet alınabilecek ve ödemeler gerçekleştirilebilecek, maçlara veya kulübe gelen taraftarlar daha kolayca denetlenebilecek.

Tigre bu projeyi hayata geçirmesine karşın, bazı taraftarlar sert tepki gösterdi.

 

Projeyi aptallık ve utanç verici olarak nitelendirenler oldu, bazıları A takım yerine genç takım veya diğer sporları takip edeceği yönünde kulüp internet sitesine mesajlar gönderdi.