Kocaelispor
Giriş Tarihi : 25-04-2016 20:20   Güncelleme : 23-09-2020 11:29

Kocaelispor'da büyük sevinç

Bir dönem Süper Lig'in güçlü ekiplerinden olan, şampiyonluğun kapısından dönen, ancak peş peşe yaşadığı başarısızlıklarla amatör lige kadar düşen Kocaelispor yeniden profesyonel liglere döndü.

Kocaelispor'da büyük sevinç

Bir dönem Süper Lig'in güçlü ekiplerinden olan, teknik direktör Güvenç Kurtar ile şampiyonluğun kapısından dönen, Avrupa kupalarında mücadelede eden, ancak peş peşe yaşadığı başarısızlıklarla amatör lige kadar düşen Kocaelispor yeniden profesyonel liglere döndü.

 

Eskişehir Atatürk Stadı’nda oynanan play off maçını 2-0 kazanan Kocaelispor, Bölgesel Amatör Ligi’nden 3. Lig’e yükseldi. Maç sonunda Taraftarlar gece geç saatlere kadar futbolcular ile birlikte şampiyonluğun sevincini kutladı. Takımı taşıyan otobüsün Kocaeli’ne gelmesiyle birlikte sevinç gösterileri daha da arttı.

 

Kocaelispor’un 3. Lig’e çıkmasının ardından kutlama yapan taraftarlar gece geç saatlere kadar İzmit’i inletti. Bölgesel Amatör Lig’de grubunda şampiyon olduktan sonra 3. Lig’e çıkmak için Eskişehir Atatürk Stadı’nda Sultangazispor ile play off maçı oynayan Kocaelispor için 20 bin taraftar Eskişehir’e gitti.

 

Kocaelispor müsabakayı Sinan ve Hamza’nın golleriyle 2-0 kazanarak 3. Lig’e çıktı. Eskişehir Atatürk Stadı’nda başlayan kutlamalar, Kocaeli’de gece geç saatlere kadar devam etti. Binlerce taraftar İzmit Fethiye caddesinde toplandı. Kutlamalara ilerleyen saatlerde Kocaelispor futbolcuları da katıldı.

 

Binlerce taraftar Kocaelisporlu futbolcuları tezahüratlarla karşıladı. Takım otobüsünden taraftarlara seslenen Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz, “Biz halkın takımıyız, biz halkız. Birlikte başardık.” dedi.

 

Kocaelisporlu futbolcular, taraftarların forma ve atkılara imza isteklerini de kırmadı. Gece geç saatlere kadar süren kutlamaların ardından taraftarlar olaysız bir şekilde dağıldı.