Körfez SK
Giriş Tarihi : 12-04-2016 13:51   Güncelleme : 12-04-2016 13:51

Kocaeli'nde çifte şampiyonluk hesabı

Kocaeli Birlikspor’un İzmitli futbolcu Erhan Yılmaz, Spor Toto 2. Lig’de lider konuma gelmelerinin ardından, "Bu kent iki şampiyonluğu hak ediyor" dedi.

Kocaeli'nde çifte şampiyonluk hesabı

Kocaeli Birlikspor'un İzmitli futbolcu Erhan Yılmaz, Spor Toto 2. Lig'de lider konuma gelmelerinin ardından, "Bu kent iki şampiyonluğu hak ediyor" dedi.
 

Yıllarca Kocaelispor'un formasını giydikten sonra Kocaeli Birlikspor formasıyla Spor Toto 2. Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Erhan Yılmaz, Keçiörengücü sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Ligdeki konumlarını değerlendiren tecrübeli futbolcu Erhan Yılmaz, "Son haftalarda çok formdayız. Biz her maçımıza final olarak çıkıyoruz. Her maç bizim için şampiyonluk maçı gibi. Kaldı üç maçımız. Bu hafta da zorlu bir maçımız var. Ankaragücü maçını da geçerek hedefimize emin adımlarla gitmek istiyoruz. Zaten bizim takımımız bu şekilde oynamaya devam ederse zor yeniliriz" diye konuştu.
 

Takım olarak daha fazla taraftar desteğini hak ettiklerini söyleyen Erhan Yılmaz, "Bir İzmitli olarak ilk yarıdan beri bunu söylüyorum; bu takım Kocaeli'nin bir takımı. ve bu kentteki futbolseverlerin bu takımı izleyemiyor olmasına çok üzülüyorum. Bu kadar kaliteli oyunculardan kurulu güzel futbol oynayan bir ekibin izlenmemesi üzücü. Çok iyi bir takımımız var, çok karakterli futbolculardan oluşuyor" diye konuştu.
 

Koyu bir Kocaelisporlu olduğunu ifade eden Erhan Yılmaz, "Ben de bir Kocaelisporluyum. Bu kent iki profesyonel takımı kaldırabilecek güçte. İki şampiyonluğu da kaldıracak, hatta üçü de kaldırabilecek potansiyele sahip. Bu takımın altyapısında 350-400 futbolcu var. İnşallah bu başarı genç kardeşlerimiz için, kent futbolu için iyi bir deneyim olur. Başında Kocaeli olan bir takımız. Biz bu işe inandık. Bu şampiyonluğu başka bir ile götürmeyeceğiz. Kocaeli'ye getireceğiz. Kocaeli kamuoyundan destek bekliyoruz" şeklinde konuştu.